HPE DL385 Gen10 7262 1P 8SFF Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P16692-B21
Prekės kodas (MPN): P16692-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 6223,13 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL385 Gen10 Entry - rack-mountable - EPYC 7262 3.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7262 / 3.2 GHz (, up to 3.4 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 128 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 67.94 cm x 8.73 cm |
| Weight: | 14.9 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Do you need a platform purpose-built to address your virtualized and memory-centric workloads? Try something EPYC. Hewlett Packard Enterprise is extending the worlds' most secure industry standard servers to include the HPE ProLiant DL385 Gen10 Server, utilizing the AMD EPYC 7000 Series processors. This platform has been designed with the security you need and the flexibility you require to accommodate the most demanding enterprise workloads. The HPE ProLiant DL385 Gen10 Server delivers a low cost virtual machine (VM) with unprecedented security. Funkcijos Security Flexible design Ease of deployment |
| Product description: | HPE ProLiant DL385 Gen10 Entry - rack-mountable - EPYC 7262 3.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7262 / 3.2 GHz (, up to 3.4 GHz, (8-core) |
| Cache memory: | 128 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 67.94 cm x 8.73 cm |
| Weight: | 14.9 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Do you need a platform purpose-built to address your virtualized and memory-centric workloads? Try something EPYC. Hewlett Packard Enterprise is extending the worlds' most secure industry standard servers to include the HPE ProLiant DL385 Gen10 Server, utilizing the AMD EPYC 7000 Series processors. This platform has been designed with the security you need and the flexibility you require to accommodate the most demanding enterprise workloads. The HPE ProLiant DL385 Gen10 Server delivers a low cost virtual machine (VM) with unprecedented security.
Funkcijos
Security
Flexible design
Ease of deployment