HPE DL380 Gen12 12LFF NC CTO Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P73284-B21
Prekės kodas (MPN): P73284-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 8363,99 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant Compute DL380 Gen12 Network Choice - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 73.25 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 23 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The HPE ProLiant DL380 Gen12 Network Choice is an adaptable rack-mountable server designed for enterprise-level scalability. With support for up to 12 hot-swap drive bays, it enables seamless storage upgrades and maintenance without downtime. The system is configured to accommodate dual processors, with a memory capacity of up to 32 DIMM slots, providing flexibility for various workload demands. Designed for performance, this server features an Integrated Lights-Out 7 management controller for efficient remote management. It adheres to multiple compliance standards, ensuring a secure and efficient operating environment. Operating with a minimum temperature of 10°C and a maximum of 35°C, this server can function in a wide range of environmental conditions while maintaining low sound emissions at 48 dBA. The dual power supply system is hot-plug capable, ensuring that power management remains uninterrupted during maintenance. Funkcijos Supports up to 12 hot-swap drive bays for flexible storage options Equipped with Integrated Lights-Out 7 for remote management capabilities Upgradable architecture for processor and memory configurations Operates in a broad temperature range with low sound emission Hot-plug power supply for uninterrupted server management |
| Product description: | HPE ProLiant Compute DL380 Gen12 Network Choice - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 73.25 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 23 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL380 Gen12 Network Choice is an adaptable rack-mountable server designed for enterprise-level scalability. With support for up to 12 hot-swap drive bays, it enables seamless storage upgrades and maintenance without downtime. The system is configured to accommodate dual processors, with a memory capacity of up to 32 DIMM slots, providing flexibility for various workload demands. Designed for performance, this server features an Integrated Lights-Out 7 management controller for efficient remote management. It adheres to multiple compliance standards, ensuring a secure and efficient operating environment. Operating with a minimum temperature of 10°C and a maximum of 35°C, this server can function in a wide range of environmental conditions while maintaining low sound emissions at 48 dBA. The dual power supply system is hot-plug capable, ensuring that power management remains uninterrupted during maintenance.
Funkcijos
Supports up to 12 hot-swap drive bays for flexible storage options
Equipped with Integrated Lights-Out 7 for remote management capabilities
Upgradable architecture for processor and memory configurations
Operates in a broad temperature range with low sound emission
Hot-plug power supply for uninterrupted server management