HPE DL380 Gen10 6242 1P 32G NC 8SFF Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P20245-B21
Prekės kodas (MPN): P20245-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 18139,49 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 SMB Networking Choice - rack-mountable - Xeon Gold 6242 2.8 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 6242 / 2.8 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 10GbE, 25GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers better security, performance and expandability. The HPE ProLiant DL380 Gen10 server is securely designed to reduce costs and complexity. Run everything from the most basic to mission-critical applications and deploy with confidence. Funkcijos 2-way server scalability and upgradability with Intel Xeon Gold processors 32 GB DDR4 SDRAM expandable up to 24 slots, supporting 2933 MHz for enhanced performance ENERGY STAR certified, ensuring energy efficiency and reduced operational costs Gigabit Ethernet connectivity with integrated Lights-Out 5 remote management for high-speed networking and simplified management 8 hot-swap bays supporting 2.5" drives for flexible storage options |
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 SMB Networking Choice - rack-mountable - Xeon Gold 6242 2.8 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 6242 / 2.8 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 10GbE, 25GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 73.03 cm x 8.74 cm |
| Weight: | 14.76 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers better security, performance and expandability. The HPE ProLiant DL380 Gen10 server is securely designed to reduce costs and complexity. Run everything from the most basic to mission-critical applications and deploy with confidence.
Funkcijos
2-way server scalability and upgradability with Intel Xeon Gold processors
32 GB DDR4 SDRAM expandable up to 24 slots, supporting 2933 MHz for enhanced performance
ENERGY STAR certified, ensuring energy efficiency and reduced operational costs
Gigabit Ethernet connectivity with integrated Lights-Out 5 remote management for high-speed networking and simplified management
8 hot-swap bays supporting 2.5" drives for flexible storage options