HPE DL380 Gen10 5218 1P 32G NC 8SFF Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P20249-B21
Prekės kodas (MPN): P20249-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 14211,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 - rack-mountable - Xeon Gold 5218 2.3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5218 / 2.3 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 67.94 cm x 8.73 cm |
| Weight: | 14.9 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers great security, performance and expandability. It's securely designed to reduce costs and complexity. Funkcijos Flexible design making your investment expand as your business needs grow Security innovations World-class performance Industry leading services and ease of deployment |
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen10 - rack-mountable - Xeon Gold 5218 2.3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5218 / 2.3 GHz (, up to 3.9 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 22 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 22 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.55 cm x 67.94 cm x 8.73 cm |
| Weight: | 14.9 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL380 Gen10 server delivers great security, performance and expandability. It's securely designed to reduce costs and complexity.
Funkcijos
Flexible design making your investment expand as your business needs grow
Security innovations
World-class performance
Industry leading services and ease of deployment