HPE DL380 G11 4510 64G MR408i-o 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P71674-425
Prekės kodas (MPN): P71674-425
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 6140,49 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen11 Network Choice - rack-mountable Xeon Silver 4510 2.4 GHz - 64 GB - SSD 2 x 960 GB |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Germany, Switzerland, Austria, France, United Kingdom, Scotland, Ireland |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4510 / 2.4 GHz (up to 4.1 GHz, (12-core) |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 64 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (Serial ATA-600 / SAS 3.0 / PCI Express (NVMe)) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | 2 x SSD 960 GB - SATA - 2.5" |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 72.7 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 16 kg |
| Manufacturer selling program: | HPE Smart Choice |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Are you looking for a dual-socket scalable server solution to power your data-intense, large-capacity workloads? The HPE ProLiant DL380 Gen11 server is a scalable 2U 2P solution that delivers exceptional compute performance expandability, and scalability for diverse workloads and environments at 1P economics. Powered by Intel Xeon Scalable processor, increased memory bandwidth, and high-speed PCIe Gen5 I/O, the HPE ProLiant DL380 Gen11 server is a perfect dual-socket, 2U/2P, scalable solution. The silicon root of trust anchors the server firmware to an HPE-exclusive ASIC, creating a fingerprint for the Intel Xeon Scalable processor that must be matched exactly before the server will boot. The HPE ProLiant DL380 Gen11 server is an excellent choice for data-intensive workloads like software-defined storage, video transcoding, and virtualized apps that require large storage capacity, and high I/O and memory bandwidth. Funkcijos Intuitive cloud operating experience: simple, self-service, and automated Trusted security by design: uncompromising, fundamental, and protected Optimized performance for your workloads: accelerated, open, and efficient Available in an as-a-service experience |
| Product description: | HPE ProLiant DL380 Gen11 Network Choice - rack-mountable Xeon Silver 4510 2.4 GHz - 64 GB - SSD 2 x 960 GB |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Localisation: | Region: Germany, Switzerland, Austria, France, United Kingdom, Scotland, Ireland |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4510 / 2.4 GHz (up to 4.1 GHz, (12-core) |
| Cache memory: | 30 MB |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 64 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (Serial ATA-600 / SAS 3.0 / PCI Express (NVMe)) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | 2 x SSD 960 GB - SATA - 2.5" |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Yes |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 72.7 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 16 kg |
| Manufacturer selling program: | HPE Smart Choice |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Are you looking for a dual-socket scalable server solution to power your data-intense, large-capacity workloads?
The HPE ProLiant DL380 Gen11 server is a scalable 2U 2P solution that delivers exceptional compute performance expandability, and scalability for diverse workloads and environments at 1P economics. Powered by Intel Xeon Scalable processor, increased memory bandwidth, and high-speed PCIe Gen5 I/O, the HPE ProLiant DL380 Gen11 server is a perfect dual-socket, 2U/2P, scalable solution.
The silicon root of trust anchors the server firmware to an HPE-exclusive ASIC, creating a fingerprint for the Intel Xeon Scalable processor that must be matched exactly before the server will boot.
The HPE ProLiant DL380 Gen11 server is an excellent choice for data-intensive workloads like software-defined storage, video transcoding, and virtualized apps that require large storage capacity, and high I/O and memory bandwidth.
Funkcijos
Intuitive cloud operating experience: simple, self-service, and automated
Trusted security by design: uncompromising, fundamental, and protected
Optimized performance for your workloads: accelerated, open, and efficient
Available in an as-a-service experience