HPE DL360 Gen11 8SFF CTO Server
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P52499-B21
Prekės kodas (MPN): P52499-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 7196,11 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen11 Network Choise - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 75.31 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 14.56 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas Do you need to efficiently expand or refresh your IT infrastructure to propel the business? Adaptable for diverse workloads and environments, the compact 1U HPE ProLiant DL360 Gen11 delivers enhanced performance with the right balance of expandability and density. Designed for supreme versatility and resiliency while backed by a comprehensive warranty, the HPE ProLiant DL360 Gen11 is ideal for IT infrastructure, either physical, virtual, or containerized. Introducing PCIe Gen5 and Intel Software Guard Extensions (SGX) support on the dual-socket segment, the HPE ProLiant DL360 Gen11 complements Gen10 Plus reach by delivering premium compute, memory, networking communication, discrete graphic, I/O, and security capabilities for customers focused on performance at any cost. DL360 Gen11 server is an excellent choice of daily business and workloads in General Compute, Database Management, Virtual Desktop Infrastructure, Content Delivery Network, Edge Acceleration and Intelligent Video Analytics. Funkcijos ENERGY STAR certified for efficient power consumption Supports up to 32 DDR5 DIMM slots with HPE SmartMemory Hot-swap server storage bays for easy maintenance Comprehensive connectivity with USB 3.2 Gen 1, VGA, and HPE iLO Upgradable to 2 CPUs for scalable processing power |
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen11 Network Choise - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE Server UEFI |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 75.31 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 14.56 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas
Do you need to efficiently expand or refresh your IT infrastructure to propel the business? Adaptable for diverse workloads and environments, the compact 1U HPE ProLiant DL360 Gen11 delivers enhanced performance with the right balance of expandability and density. Designed for supreme versatility and resiliency while backed by a comprehensive warranty, the HPE ProLiant DL360 Gen11 is ideal for IT infrastructure, either physical, virtual, or containerized.
Introducing PCIe Gen5 and Intel Software Guard Extensions (SGX) support on the dual-socket segment, the HPE ProLiant DL360 Gen11 complements Gen10 Plus reach by delivering premium compute, memory, networking communication, discrete graphic, I/O, and security capabilities for customers focused on performance at any cost. DL360 Gen11 server is an excellent choice of daily business and workloads in General Compute, Database Management, Virtual Desktop Infrastructure, Content Delivery Network, Edge Acceleration and Intelligent Video Analytics.
Funkcijos
ENERGY STAR certified for efficient power consumption
Supports up to 32 DDR5 DIMM slots with HPE SmartMemory
Hot-swap server storage bays for easy maintenance
Comprehensive connectivity with USB 3.2 Gen 1, VGA, and HPE iLO
Upgradable to 2 CPUs for scalable processing power