HPE DL360 Gen10+ 4LFF NC CTO Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P28947-B21
Prekės kodas (MPN): P28947-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5128,33 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus Network Choice - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 80.01 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.77 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Does your data center need a secure, performance driven dense server that you can confidently deploy for virtualization, database, or high-performance computing? The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise. With the added performance that HPE Persistent Memory and 10 NVMe bring, the HPE ProLiant DL360 Gen10 means business. Deploy this dense platform for diverse workloads in space constrained environments and maintain it with ease by automating the most essential server lifecycle management tasks with HPE OneView and HPE iLO 5. |
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus Network Choice - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 8 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 80.01 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.77 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Does your data center need a secure, performance driven dense server that you can confidently deploy for virtualization, database, or high-performance computing? The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise. With the added performance that HPE Persistent Memory and 10 NVMe bring, the HPE ProLiant DL360 Gen10 means business. Deploy this dense platform for diverse workloads in space constrained environments and maintain it with ease by automating the most essential server lifecycle management tasks with HPE OneView and HPE iLO 5.