HPE DL360 Gen10 4208 1P 16G NC 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P19774-B21
Prekės kodas (MPN): P19774-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 10596,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 SMB Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 70.7 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.04 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise. Funkcijos Networking Choice (NC) server model provides greater flexibility in the primary networking selection Enhanced iLO 5 security features, such as Server Configuration Lock, iLO Security Dashboard and Workload Performance Advisor HPE Persistent Memory offers the flexibility to deploy as dense memory or fast storage featuring Intel Optane DC Persistent Memory |
| Product description: | HPE ProLiant DL360 Gen10 SMB Network Choice - rack-mountable - Xeon Silver 4208 2.1 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4208 / 2.1 GHz (, up to 3.2 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 70.7 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 13.04 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL360 Gen10 server delivers security, agility and flexibility without compromise.
Funkcijos
Networking Choice (NC) server model provides greater flexibility in the primary networking selection
Enhanced iLO 5 security features, such as Server Configuration Lock, iLO Security Dashboard and Workload Performance Advisor
HPE Persistent Memory offers the flexibility to deploy as dense memory or fast storage featuring Intel Optane DC Persistent Memory