HPE DL340 Gen12 SFF CTO Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P71452-B21
Prekės kodas (MPN): P71452-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 6279,46 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL340 Gen12 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | (Intel VROC NVMe Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 63.95 cm x 8.75 cm |
| Pricing type: | CTO |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The HPE ProLiant DL340 Gen12 is designed for efficient performance in a rack-mountable format, offering 12 hot-swap bays that support 2.5" drives. This server is equipped with three PCIe 5.0 x16 slots. Environmental adaptability is a key feature, with operating temperatures ranging from 10°C to 35°C and a humidity range of 8% to 90% RH, making it suitable for various settings. Embedded security is provided by a Trusted Platform Module (TPM) security chip, ensuring data protection for sensitive environments. This server is equipped with an integrated power supply that supports hot-plug capabilities, enhancing reliability during operations. Funkcijos Rack-mountable design with 12 hot-swap bays for flexibility Three PCIe 5.0 x16 slots for expansion Designed to operate in a wide temperature and humidity range Includes a Trusted Platform Module for enhanced security Hot-plug power supply for increased system uptime |
| Product description: | HPE ProLiant DL340 Gen12 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 2U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Storage controller: | (Intel VROC NVMe Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Os provided: | No operating system |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning, HPE OneView Standard (free download) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 63.95 cm x 8.75 cm |
| Pricing type: | CTO |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL340 Gen12 is designed for efficient performance in a rack-mountable format, offering 12 hot-swap bays that support 2.5" drives. This server is equipped with three PCIe 5.0 x16 slots. Environmental adaptability is a key feature, with operating temperatures ranging from 10°C to 35°C and a humidity range of 8% to 90% RH, making it suitable for various settings. Embedded security is provided by a Trusted Platform Module (TPM) security chip, ensuring data protection for sensitive environments. This server is equipped with an integrated power supply that supports hot-plug capabilities, enhancing reliability during operations.
Funkcijos
Rack-mountable design with 12 hot-swap bays for flexibility
Three PCIe 5.0 x16 slots for expansion
Designed to operate in a wide temperature and humidity range
Includes a Trusted Platform Module for enhanced security
Hot-plug power supply for increased system uptime