HPE DL325 Gen10 7402P 1P 64G 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P16696-B21
Prekės kodas (MPN): P16696-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 11783,89 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 - rack-mountable - EPYC 7402P 2.8 GHz - 64 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7402P / 2.8 GHz (, up to 3.35 GHz, (24-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 64 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 61.49 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 10 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas The HPE ProLiant DL325 delivers increased value to clients through intelligent automation, security and optimization. Funkcijos AMD EPYC processor for high-performance computing 16 GB of DDR4 SDRAM with HPE SmartMemory technology RAID support for enhanced data integrity Operational in a wide range of temperatures and humidity levels Dual power supply capability for continuous operation |
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 - rack-mountable - EPYC 7402P 2.8 GHz - 64 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7402P / 2.8 GHz (, up to 3.35 GHz, (24-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 64 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 61.49 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 10 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
The HPE ProLiant DL325 delivers increased value to clients through intelligent automation, security and optimization.
Funkcijos
AMD EPYC processor for high-performance computing
16 GB of DDR4 SDRAM with HPE SmartMemory technology
RAID support for enhanced data integrity
Operational in a wide range of temperatures and humidity levels
Dual power supply capability for continuous operation