HPE DL325 Gen10+ 7302P 1P 32G 8SFF Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P18604-B21
Prekės kodas (MPN): P18604-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 15605,78 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus - rack-mountable - EPYC 7302P 3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7302P / 3 GHz (, up to 3.3 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 82.62 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 17 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Building on HPE ProLiant as the intelligent foundation for hybrid cloud, the HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus server offers a powerful processor. It delivers increased value to clients through intelligent automation, security, and optimization. With more cores, increased memory bandwidth, enhanced storage, and PCIe Gen4 capabilities, the HPE ProLiant DL325 offers two-socket performance in a one-socket 1U rack profile. Funkcijos Support for PCIe Gen4, resulting in faster networking speed and higher bandwidth for network intensive applications Faster application performance with increased memory speeds up to 3200 MT/s Improved modularity and storage capabilities with ability to upgrade to 24 SFF/12 LFF drives in a 1U box |
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus - rack-mountable - EPYC 7302P 3 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: Worldwide |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7302P / 3 GHz (, up to 3.3 GHz, (16-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 82.62 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 17 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Building on HPE ProLiant as the intelligent foundation for hybrid cloud, the HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus server offers a powerful processor. It delivers increased value to clients through intelligent automation, security, and optimization. With more cores, increased memory bandwidth, enhanced storage, and PCIe Gen4 capabilities, the HPE ProLiant DL325 offers two-socket performance in a one-socket 1U rack profile.
Funkcijos
Support for PCIe Gen4, resulting in faster networking speed and higher bandwidth for network intensive applications
Faster application performance with increased memory speeds up to 3200 MT/s
Improved modularity and storage capabilities with ability to upgrade to 24 SFF/12 LFF drives in a 1U box