HPE DL325 Gen10 7262 1P 16G 8SFF Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P17200-B21
Prekės kodas (MPN): P17200-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5490,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 Base - rack-mountable - EPYC 7262 3.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7262 / 3.2 GHz (, up to 3.4 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 61.49 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 10.7 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Do you need a platform purpose-built to address your HPC, virtualized, and memory-centric workloads? Building on HPE ProLiant as the intelligent foundation for hybrid cloud, The HPE ProLiant DL385 Gen10 server delivers superior performance for your needs. The HPE ProLiant DL325 delivers increased value to clients through intelligent automation, security and optimization. |
| Product description: | HPE ProLiant DL325 Gen10 Base - rack-mountable - EPYC 7262 3.2 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x AMD EPYC 7262 / 3.2 GHz (, up to 3.4 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | Socket SP3 |
| Cache memory: | 128 MB |
| Cache per processor: | 128 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 1 TB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) - PCIe 3.0 x8 (HPE Smart Array P408i-a) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Card reader: | Yes |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 61.49 cm x 4.29 cm |
| Weight: | 10.7 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Do you need a platform purpose-built to address your HPC, virtualized, and memory-centric workloads? Building on HPE ProLiant as the intelligent foundation for hybrid cloud, The HPE ProLiant DL385 Gen10 server delivers superior performance for your needs. The HPE ProLiant DL325 delivers increased value to clients through intelligent automation, security and optimization.