HPE DL320 Gen11 4LFF CTO Server
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P52765-B21
Prekės kodas (MPN): P52765-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5813,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL320 Gen11 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 2.04 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 60.51 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 12 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Are you looking for a scalable and cost optimized server solution for your virtualized and software-defined compute workloads? The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is a 1U 1P solution that delivers exceptional compute performance, upgraded high-speed data transfer rates, and increased maximum memory capacity and bandwidth, at 1P economics. The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is a perfect low-cost, 1U 1P, performance solution. The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is an excellent choice for virtualized workloads such as software-defined compute, CDN, VDI and VDI, and secure edge apps that require balancing processor, memory, and network bandwidth. Funkcijos Advanced data transfer rates and higher network speeds from the PCIe Gen5 serial expansion bus Supports hot-pluggable or internal, high-availability RAID1 NVMe M.2 boot options |
| Product description: | HPE ProLiant DL320 Gen11 - rack-mountable no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 2.04 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 60.51 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 12 kg |
| Pricing type: | CTO |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Are you looking for a scalable and cost optimized server solution for your virtualized and software-defined compute workloads?
The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is a 1U 1P solution that delivers exceptional compute performance, upgraded high-speed data transfer rates, and increased maximum memory capacity and bandwidth, at 1P economics. The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is a perfect low-cost, 1U 1P, performance solution.
The HPE ProLiant DL320 Gen11 server is an excellent choice for virtualized workloads such as software-defined compute, CDN, VDI and VDI, and secure edge apps that require balancing processor, memory, and network bandwidth.
Funkcijos
Advanced data transfer rates and higher network speeds from the PCIe Gen5 serial expansion bus
Supports hot-pluggable or internal, high-availability RAID1 NVMe M.2 boot options