HPE DL320 G11 5416S MR408i-o 8SFF Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P57688-421
Prekės kodas (MPN): P57688-421
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 19901,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL320 Gen11 - rack-mountable Xeon Gold 5416S 2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: European Union |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5416S / 2 GHz (up to 4 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 30 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 2.04 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (Serial ATA-600 / SAS 3.0 / PCI Express (NVMe)) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 60.51 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 12 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas Do you need to efficiently expand or refresh your IT infrastructure to propel the business? Adaptable to diverse workloads and environments, the compact 1U 1P HPE ProLiant DL320 Gen11 delivers enhanced performance with the right balance of expandability and density. Designed for supreme versatility and resiliency, the HPE ProLiant DL320 Gen11 is ideal for IT infrastructure, either physical, virtual, or containerized. The HPE ProLiant DL320 Gen11 supports the Intel Xeon, plus 4800 MT/s HPE DDR5 Smart Memory. Introducing PCIe Gen5 and Intel Software Guard Extensions (SGX) support on the single socket segment, the HPE ProLiant DL320 Gen11 delivers premium compute, memory, I/O, and security capabilities for customers focused on performance at 1P economics. DL320 Gen11 is an excellent choice for daily business and workloads in Data Management, Virtualization, Content Delivery Network (CDN), Intelligent Video Analytics (IVA), General Compute, Data Collection, Software Defined Storage, Software Defined Compute, Cold Storage, Compute Storage, Edge AI, and Virtual Desktop Infrastructure (VDI). Funkcijos 16-core Intel Xeon Gold 5416S processor for high-efficiency computing DDR5 SDRAM with HPE SmartMemory technology for faster memory speeds 8 hot-swap server storage bays for flexible storage configurations Integrated Lights-Out 6 for advanced remote server management ENERGY STAR certification for energy-efficient operation |
| Product description: | HPE ProLiant DL320 Gen11 - rack-mountable Xeon Gold 5416S 2 GHz - 32 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Localisation: | Region: European Union |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Gold 5416S / 2 GHz (up to 4 GHz, (16-core) |
| Cache memory: | 30 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 30 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 2.04 TB (max) - DDR5 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | RAID (Serial ATA-600 / SAS 3.0 / PCI Express (NVMe)) - OCP (HPE MR408i-o Gen11 SPDM) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Video memory: | 16 MB |
| Networking: | 1GbE |
| Power redundancy: | Optional |
| Os provided: | No operating system |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 60.51 cm x 4.28 cm |
| Weight: | 12 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
Do you need to efficiently expand or refresh your IT infrastructure to propel the business? Adaptable to diverse workloads and environments, the compact 1U 1P HPE ProLiant DL320 Gen11 delivers enhanced performance with the right balance of expandability and density. Designed for supreme versatility and resiliency, the HPE ProLiant DL320 Gen11 is ideal for IT infrastructure, either physical, virtual, or containerized.
The HPE ProLiant DL320 Gen11 supports the Intel Xeon, plus 4800 MT/s HPE DDR5 Smart Memory. Introducing PCIe Gen5 and Intel Software Guard Extensions (SGX) support on the single socket segment, the HPE ProLiant DL320 Gen11 delivers premium compute, memory, I/O, and security capabilities for customers focused on performance at 1P economics. DL320 Gen11 is an excellent choice for daily business and workloads in Data Management, Virtualization, Content Delivery Network (CDN), Intelligent Video Analytics (IVA), General Compute, Data Collection, Software Defined Storage, Software Defined Compute, Cold Storage, Compute Storage, Edge AI, and Virtual Desktop Infrastructure (VDI).
Funkcijos
16-core Intel Xeon Gold 5416S processor for high-efficiency computing
DDR5 SDRAM with HPE SmartMemory technology for faster memory speeds
8 hot-swap server storage bays for flexible storage configurations
Integrated Lights-Out 6 for advanced remote server management
ENERGY STAR certification for energy-efficient operation