HPE DL20 Gen10 E-2236 1P 16G Perf3 Svr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P17081-B21
Prekės kodas (MPN): P17081-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4286,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE ProLiant DL20 Gen10 solution - rack-mountable - Xeon E-2236 3.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2236 / 3.4 GHz (, up to 4.8 GHz, (6-core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2, Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 12 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 38.22 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.88 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas The dense and compact HPE ProLiant DL20 server provides a unique blend of enterprise class capabilities & value. It offers outstanding configuration flexibility to cater to a wide variety of business requirements. Funkcijos 80 PLUS Platinum certified power supply for energy efficiency Hot-swap bays for easy maintenance and flexible storage options Dual Gigabit Ethernet ports for high-speed networking and redundancy Integrated Lights-Out 4 for secure, remote server management Intel Xeon processor and DDR4 SDRAM for high-performance computing |
| Product description: | HPE ProLiant DL20 Gen10 solution - rack-mountable - Xeon E-2236 3.4 GHz - 16 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Height (rack units): | 1U |
| Server scalability: | 1-way |
| Processor: | 1 x Intel Xeon E-2236 / 3.4 GHz (, up to 4.8 GHz, (6-core) |
| Processor socket: | LGA1151 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2, Intel Smart Cache |
| Cache memory: | 12 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 12 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 64 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | RAID (SATA 6Gb/s) (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 2.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | Matrox G200 |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 43.46 cm x 38.22 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 7.88 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day |
Aprašymas
The dense and compact HPE ProLiant DL20 server provides a unique blend of enterprise class capabilities & value. It offers outstanding configuration flexibility to cater to a wide variety of business requirements.
Funkcijos
80 PLUS Platinum certified power supply for energy efficiency
Hot-swap bays for easy maintenance and flexible storage options
Dual Gigabit Ethernet ports for high-speed networking and redundancy
Integrated Lights-Out 4 for secure, remote server management
Intel Xeon processor and DDR4 SDRAM for high-performance computing