HPE Aruba IOn 1960 24G 2XT 2XF PoE+ 370W
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL807A
Prekės kodas (MPN): JL807A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1874,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Networking Instant On 1960 24G 20p Class4 4p Class6 PoE 2XGT 2SFP+ 370W Switch - switch - 24 ports - M |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 100/1000/10GBase-T |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Throughput: 95 Mpps Switching capacity: 128 Gbps |
| Capacity: | MAC address entries: 16000 IPv4 routes (static): 32 |
| Mac address table size: | 16000 entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Remote management protocol: | RADIUS, SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, HTTP, HTTPS |
| Features: | EEE, ARP support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), DHCP support, TPM, VLAN support, auto voice VLAN, LLDP-MED |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D, IEEE 802.1s, |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 35.05 cm x 4.395 cm |
| Weight: | 4.7 kg |
| Pricing type: | BTO |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The HPE Networking Instant On 1960 24G 20p Class4 4p Class6 PoE 2XGT 2SFP+ 370W Switch is designed to meet the demands of modern businesses, offering a blend of performance, security, and flexibility. With its 24 gigabit ports, additional 10 gigabit SFP+ and RJ-45 ports, and a substantial PoE budget, this switch is capable of supporting a wide range of devices and applications. Advanced security features ensure your network is protected against threats, while compliance with numerous standards demonstrates its reliability and durability. Whether you're upgrading your existing infrastructure or building a new network, this switch provides the capabilities you need to support your business's growth. Funkcijos 24 gigabit RJ-45 ports plus 2 SFP+ and 2 RJ-45 10G ports for versatile connectivity 95 Mpps throughput and 128 Gbps switching capacity for efficient data transmission 370 W PoE budget to support various PoE devices Comprehensive security features including RADIUS authentication and ACL support Energy-Efficient Ethernet (EEE) for reduced power consumption |
| Product description: | HPE Networking Instant On 1960 24G 20p Class4 4p Class6 PoE 2XGT 2SFP+ 370W Switch - switch - 24 ports - M |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 100/1000/10GBase-T |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Throughput: 95 Mpps Switching capacity: 128 Gbps |
| Capacity: | MAC address entries: 16000 IPv4 routes (static): 32 |
| Mac address table size: | 16000 entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Remote management protocol: | RADIUS, SNMP 1, SNMP 2c, SNMP 3, HTTP, HTTPS |
| Features: | EEE, ARP support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), DHCP support, TPM, VLAN support, auto voice VLAN, LLDP-MED |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D, IEEE 802.1s, |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 35.05 cm x 4.395 cm |
| Weight: | 4.7 kg |
| Pricing type: | BTO |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The HPE Networking Instant On 1960 24G 20p Class4 4p Class6 PoE 2XGT 2SFP+ 370W Switch is designed to meet the demands of modern businesses, offering a blend of performance, security, and flexibility. With its 24 gigabit ports, additional 10 gigabit SFP+ and RJ-45 ports, and a substantial PoE budget, this switch is capable of supporting a wide range of devices and applications. Advanced security features ensure your network is protected against threats, while compliance with numerous standards demonstrates its reliability and durability. Whether you're upgrading your existing infrastructure or building a new network, this switch provides the capabilities you need to support your business's growth.
Funkcijos
24 gigabit RJ-45 ports plus 2 SFP+ and 2 RJ-45 10G ports for versatile connectivity
95 Mpps throughput and 128 Gbps switching capacity for efficient data transmission
370 W PoE budget to support various PoE devices
Comprehensive security features including RADIUS authentication and ACL support
Energy-Efficient Ethernet (EEE) for reduced power consumption