HPE Aruba IAP-335 (RW) TAA Instant AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW824A
Prekės kodas (MPN): JW824A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2673,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-335 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Security services entries: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 mounting clips |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 48 V |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.4 cm x 5.2 cm |
| Weight: | 1.15 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Thanks to ClientMatch technology, ArubaOS enables the 330 series to automatically detect and classify 802.11ac Wave 2 capable mobile devices. This allows ClientMatch to automatically collect Wave 2 capable devices under a single Wave 2 radio so that performance benefits of multiuser MIMO can be realized - without the adverse effects of slower 802.11ac and traditional 802.11n capable mobile devices. This means increased network capacity and a boost in network efficiency. With a maximum concurrent data rate of 1,733 Mbps in the 5 GHz band and 600 Mbps in the 2.4 GHz band (for an aggregate peak data rate of 2.3Gbps), the 330 Series Access Points deliver a best-in-class, next-generation 802.11ac Wi-Fi infrastructure that is ideal for lecture halls, auditoriums, public venues, and high-density office environments. The high-performance and high-density 802.11ac 330 Series Access Points support 160MHz channel bandwidth (VHT160), four-stream multi-user MIMO (MU-MIMO) and four spatial streams (4SS). They provide simultaneous data transmission to multiple devices, maximizing data throughput and improving network efficiency. Funkcijos Resolve sticky client issues with MU-MIMO-aware ClientMatch Maximum concurrent data rate of 1,733 Mbps in the 5GHz band and 600 Mbps in the 2.4GHz band (for an aggregate peak data rate of 2.3Gbps) Designed with an integrated, 802.3bz compliant, HPE SmartRate multi-gig Ethernet port to eliminate wired bottlenecks Includes integrated Bluetooth Low Energy (BLE) radio for advanced location and indoor wayfinding Participates in Aruba's Dynamic Segmentation solution |
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-335 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Security services entries: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 mounting clips |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 48 V |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 22.5 cm x 22.4 cm x 5.2 cm |
| Weight: | 1.15 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Thanks to ClientMatch technology, ArubaOS enables the 330 series to automatically detect and classify 802.11ac Wave 2 capable mobile devices. This allows ClientMatch to automatically collect Wave 2 capable devices under a single Wave 2 radio so that performance benefits of multiuser MIMO can be realized - without the adverse effects of slower 802.11ac and traditional 802.11n capable mobile devices. This means increased network capacity and a boost in network efficiency.
With a maximum concurrent data rate of 1,733 Mbps in the 5 GHz band and 600 Mbps in the 2.4 GHz band (for an aggregate peak data rate of 2.3Gbps), the 330 Series Access Points deliver a best-in-class, next-generation 802.11ac Wi-Fi infrastructure that is ideal for lecture halls, auditoriums, public venues, and high-density office environments.
The high-performance and high-density 802.11ac 330 Series Access Points support 160MHz channel bandwidth (VHT160), four-stream multi-user MIMO (MU-MIMO) and four spatial streams (4SS).
They provide simultaneous data transmission to multiple devices, maximizing data throughput and improving network efficiency.
Funkcijos
Resolve sticky client issues with MU-MIMO-aware ClientMatch
Maximum concurrent data rate of 1,733 Mbps in the 5GHz band and 600 Mbps in the 2.4GHz band (for an aggregate peak data rate of 2.3Gbps)
Designed with an integrated, 802.3bz compliant, HPE SmartRate multi-gig Ethernet port to eliminate wired bottlenecks
Includes integrated Bluetooth Low Energy (BLE) radio for advanced location and indoor wayfinding
Participates in Aruba's Dynamic Segmentation solution