HPE Aruba IAP-315 (RW) TAA Instant AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW812A
Prekės kodas (MPN): JW812A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1500,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-315 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 mounting clips |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.2 cm x 18 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 650 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The HPE Networking Instant On IAP-315 (RW) FIPS/TAA is designed to deliver reliable and efficient wireless connectivity for a variety of environments. Operating in both the 2.4 GHz and 5 GHz bands, this device supports advanced features such as MU-MIMO technology and Adaptive Radio Management (ARM) to ensure optimal performance. With a capacity for 16 BSSIDs per radio and up to 255 wireless clients per Wi-Fi radio, the IAP-315 can support large user bases, making it suitable for high-demand scenarios. Funkcijos Supports dual-band Wi-Fi at 2.4 GHz and 5 GHz Equipped with MU-MIMO technology for increased efficiency Handles up to 16 BSSIDs and 255 wireless clients Compliant with a wide range of standards Energy Efficient Ethernet technology for reduced power consumption |
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-315 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 mounting clips |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.2 cm x 18 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 650 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The HPE Networking Instant On IAP-315 (RW) FIPS/TAA is designed to deliver reliable and efficient wireless connectivity for a variety of environments. Operating in both the 2.4 GHz and 5 GHz bands, this device supports advanced features such as MU-MIMO technology and Adaptive Radio Management (ARM) to ensure optimal performance. With a capacity for 16 BSSIDs per radio and up to 255 wireless clients per Wi-Fi radio, the IAP-315 can support large user bases, making it suitable for high-demand scenarios.
Funkcijos
Supports dual-band Wi-Fi at 2.4 GHz and 5 GHz
Equipped with MU-MIMO technology for increased efficiency
Handles up to 16 BSSIDs and 255 wireless clients
Compliant with a wide range of standards
Energy Efficient Ethernet technology for reduced power consumption