HPE Aruba IAP-305 (RW) Instant 2x/3x 11a
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JX945A
Prekės kodas (MPN): JX945A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 4 vnt. 1-5 d.d. 4 / - vnt. | 361,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-305 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high performance and superb user experience for medium density environments. These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network. The 300 Series also has an integrated Bluetooth Aruba Beacon that simplifies the remote management of a network of large-scale battery-powered Aruba beacons while also providing advanced location and indoor way finding, and proximity-based push notification capabilities. Funkcijos Enables location-based services with BLE-enabled mobile devices receiving signals from multiple Aruba Beacons at the same time Enables management of your deployment of battery-powered Aruba Beacons Minimizes interference from 3G/4G cellular networks, distributed antenna systems and commercial small cell/femtocell equipment Quality of service for unified communication apps Integrated wireless intrusion protection offers threat protection and mitigation, and eliminates the need for separate RF sensors and security appliances IP reputation and security services identify, classify, and block malicious files, URLs and IPs, providing comprehensive protection against advanced online threats Integrated Trusted Platform Module (TPM) for secure storage of credentials and keys |
| Product description: | HPE Aruba Instant IAP-305 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high performance and superb user experience for medium density environments. These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network.
The 300 Series also has an integrated Bluetooth Aruba Beacon that simplifies the remote management of a network of large-scale battery-powered Aruba beacons while also providing advanced location and indoor way finding, and proximity-based push notification capabilities.
Funkcijos
Enables location-based services with BLE-enabled mobile devices receiving signals from multiple Aruba Beacons at the same time
Enables management of your deployment of battery-powered Aruba Beacons
Minimizes interference from 3G/4G cellular networks, distributed antenna systems and commercial small cell/femtocell equipment
Quality of service for unified communication apps
Integrated wireless intrusion protection offers threat protection and mitigation, and eliminates the need for separate RF sensors and security appliances
IP reputation and security services identify, classify, and block malicious files, URLs and IPs, providing comprehensive protection against advanced online threats
Integrated Trusted Platform Module (TPM) for secure storage of credentials and keys