HPE Aruba AP-565 Access Point
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R4W43A
Prekės kodas (MPN): R4W43A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1879,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-565 (RW) - radio access point - ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 1.2 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 574 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS 8.8.0.0 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 1.03 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Weatherproof and temperature hardened, Aruba 560 series access points deliver cost-effective Wi-Fi 6 wireless connectivity in outdoor and environmentally challenging locations. Purpose-built to survive in the harshest outdoor environments, 560 series can withstand exposure to extreme high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection. Aruba Wi-Fi 6 access points provide high-performance connectivity for any organization experiencing growing numbers of IoT and mobility requirements. The Aruba advanced ClientMatch technology and an integrated Bluetooth beacon can help enable Aruba location services. Funkcijos Incredible efficiency Aruba Air Slice for extended OFDMA assurance Multi-User MIMO (MU-MIMO) Wi-Fi 6 and MU-MIMO-aware client optimization Aruba Advanced Cellular Coexistence (ACC) Intelligent Power Monitoring (IPM) Target Wake Time (TWT) |
| Product description: | HPE Aruba AP-565 (RW) - radio access point - ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 1.2 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 574 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS 8.8.0.0 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 1.03 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Weatherproof and temperature hardened, Aruba 560 series access points deliver cost-effective Wi-Fi 6 wireless connectivity in outdoor and environmentally challenging locations.
Purpose-built to survive in the harshest outdoor environments, 560 series can withstand exposure to extreme high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection.
Aruba Wi-Fi 6 access points provide high-performance connectivity for any organization experiencing growing numbers of IoT and mobility requirements.
The Aruba advanced ClientMatch technology and an integrated Bluetooth beacon can help enable Aruba location services.
Funkcijos
Incredible efficiency
Aruba Air Slice for extended OFDMA assurance
Multi-User MIMO (MU-MIMO)
Wi-Fi 6 and MU-MIMO-aware client optimization
Aruba Advanced Cellular Coexistence (ACC)
Intelligent Power Monitoring (IPM)
Target Wake Time (TWT)