HPE Aruba AP-535 Access Point
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JZ336A
Prekės kodas (MPN): JZ336A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2169,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-535 (RW) - Campus - radio access point - ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11a |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 1.150 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2.4 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 1024 OFDMA units: 37 |
| Included accessories: | Base bracket |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 24 cm x 5.7 cm |
| Weight: | 1.27 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas With the increasing number of mobile and IoT devices reliant on wireless access, networks must be capable of accommodating capacity needs and a diverse mixture of device types, applications and services. The Aruba 530 Series campus access points with 802.11ax technology are designed to deliver very high performance and throughput in environments where device density is high. The 530 Series uses 802.11ax features to simultaneously serve multiple clients and prioritize different types of traffic, which increases the data rates for both individual applications and devices, and the overall network. Funkcijos AI-powered features for wireless RF and client connectivity optimization Dual-radio (dual 4x4 MIMO) 802.11ax AP Ideal for high-density environments, such as higher education, K12, retail branches, hotels and digital workplaces |
| Product description: | HPE Aruba AP-535 (RW) - Campus - radio access point - ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, ZigBee, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11a |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 1.150 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2.4 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 1024 OFDMA units: 37 |
| Included accessories: | Base bracket |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 24 cm x 5.7 cm |
| Weight: | 1.27 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
With the increasing number of mobile and IoT devices reliant on wireless access, networks must be capable of accommodating capacity needs and a diverse mixture of device types, applications and services.
The Aruba 530 Series campus access points with 802.11ax technology are designed to deliver very high performance and throughput in environments where device density is high. The 530 Series uses 802.11ax features to simultaneously serve multiple clients and prioritize different types of traffic, which increases the data rates for both individual applications and devices, and the overall network.
Funkcijos
AI-powered features for wireless RF and client connectivity optimization
Dual-radio (dual 4x4 MIMO) 802.11ax AP
Ideal for high-density environments, such as higher education, K12, retail branches, hotels and digital workplaces