HPE Aruba AP-505HR (EU) Remote AP Bundle
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R3V56A
Prekės kodas (MPN): R3V56A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1154,57 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-505HR (EU) Unified Remote - radio access point - Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 1.2 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 287 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Desk mount kit |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 8.6 cm x 4.7 cm x 15 cm |
| Weight: | 360 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas These economical Wi-Fi 6 access points provide high-performance connectivity for any organization experiencing growing mobile, cloud and IoT requirements. With a wireless aggregate data rate of up to 1.5 Gbps and gigabit local wired ports, they deliver the range of connectivity options needed for venues such as hotels, residence halls, and remote offices alike. Funkcijos Combine wireless and wired access in a single Compact form factor Ideal for organizations with work from home or teleworker initiatives Built-in technology that resolves sticky client issues for Wi-Fi 6 and Wi-Fi 5 devices OFDMA and MU-MIMO for enhanced multi-user efficiency IoT-ready Bluetooth 5 and Zigbee support |
| Product description: | HPE Aruba AP-505HR (EU) Unified Remote - radio access point - Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 1.2 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 287 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Desk mount kit |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 8.6 cm x 4.7 cm x 15 cm |
| Weight: | 360 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
These economical Wi-Fi 6 access points provide high-performance connectivity for any organization experiencing growing mobile, cloud and IoT requirements.
With a wireless aggregate data rate of up to 1.5 Gbps and gigabit local wired ports, they deliver the range of connectivity options needed for venues such as hotels, residence halls, and remote offices alike.
Funkcijos
Combine wireless and wired access in a single
Compact form factor
Ideal for organizations with work from home or teleworker initiatives
Built-in technology that resolves sticky client issues for Wi-Fi 6 and Wi-Fi 5 devices
OFDMA and MU-MIMO for enhanced multi-user efficiency
IoT-ready Bluetooth 5 and Zigbee support