HPE Aruba AP-365 (RW) Outdoor AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JX966A
Prekės kodas (MPN): JX966A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1722,21 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-365 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 866 M |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 800 g |
Aprašymas Multifunctional 360 Series outdoor 802.11ac Wave 2 access points deliver cost-effective wireless connectivity for mobile and IoT devices in educational, enterprise, retail, and industrial settings. By supporting dual radio operation, the 360 Series APs deliver a maximum data rate of 866 Mbps in the 5-GHz band and 400 Mbps in the 2.4-GHz band, while supporting MU-MIMO operation for simultaneous transmission for up to two 802.11ac Wave 2 devices. Able to survive in harsh outdoor environments, the 360 Series can withstand exposure to high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection. Funkcijos Durable design suitable for outdoor use Supports Wi-Fi 5 and MU-MIMO technology for high-speed connectivity Omnidirectional antennas provide extensive wireless coverage Features a 1000Base-T RJ-45 connector for reliable wired connections Compliant with multiple IEEE standards, ensuring broad device compatibility |
| Product description: | HPE Aruba AP-365 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 866 M |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 800 g |
Aprašymas
Multifunctional 360 Series outdoor 802.11ac Wave 2 access points deliver cost-effective wireless connectivity for mobile and IoT devices in educational, enterprise, retail, and industrial settings. By supporting dual radio operation, the 360 Series APs deliver a maximum data rate of 866 Mbps in the 5-GHz band and 400 Mbps in the 2.4-GHz band, while supporting MU-MIMO operation for simultaneous transmission for up to two 802.11ac Wave 2 devices. Able to survive in harsh outdoor environments, the 360 Series can withstand exposure to high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection.
Funkcijos
Durable design suitable for outdoor use
Supports Wi-Fi 5 and MU-MIMO technology for high-speed connectivity
Omnidirectional antennas provide extensive wireless coverage
Features a 1000Base-T RJ-45 connector for reliable wired connections
Compliant with multiple IEEE standards, ensuring broad device compatibility