HPE Aruba AP-365 (RW) FIPS/TAA Otdr AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JX968A
Prekės kodas (MPN): JX968A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2122,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-365 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 866 M |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 800 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Wave 2 access points deliver cost-effective wireless connectivity for mobile and IoT devices in educational, enterprise, retail, and industrial settings. By supporting dual radio operation, the 360 Series APs deliver a maximum data rate, while supporting MU-MIMO operation for simultaneous transmission for up to two 802.11ac Wave 2 devices. Able to survive in harsh outdoor environments, the 360 Series can withstand exposure to high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection. The outdoor 360 Series have integrated Aruba ClientMatch technology to eliminate sticky clients and enhanced Wave 2 WLAN performance. These outdoor APs continuously gather session performance metrics and utilize the data to steer mobile devices to the AP and radio on the WLAN, even while users roam. The enhanced ClientMatch technology enables the 360 Series to automatically detect, classify and group 802.11ac Wave 2 capable mobile devices under a single Wave 2 radio, increasing network capacity and efficiency. Funkcijos Advanced Cellular Coexistence (ACC) Quality of service for unified communication apps Amazing RF management Built-in Bluetooth low-energy (BLE) radio Spectrum analysis Wireless mesh connections are convenient where Ethernet drops are not available |
| Product description: | HPE Aruba AP-365 (RW) FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 866 M |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 11 cm |
| Weight: | 800 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Wave 2 access points deliver cost-effective wireless connectivity for mobile and IoT devices in educational, enterprise, retail, and industrial settings. By supporting dual radio operation, the 360 Series APs deliver a maximum data rate, while supporting MU-MIMO operation for simultaneous transmission for up to two 802.11ac Wave 2 devices. Able to survive in harsh outdoor environments, the 360 Series can withstand exposure to high and low temperatures, persistent moisture and precipitation, and are fully sealed to keep out airborne contaminants. All electrical interfaces include industrial strength surge protection. The outdoor 360 Series have integrated Aruba ClientMatch technology to eliminate sticky clients and enhanced Wave 2 WLAN performance. These outdoor APs continuously gather session performance metrics and utilize the data to steer mobile devices to the AP and radio on the WLAN, even while users roam. The enhanced ClientMatch technology enables the 360 Series to automatically detect, classify and group 802.11ac Wave 2 capable mobile devices under a single Wave 2 radio, increasing network capacity and efficiency.
Funkcijos
Advanced Cellular Coexistence (ACC)
Quality of service for unified communication apps
Amazing RF management
Built-in Bluetooth low-energy (BLE) radio
Spectrum analysis
Wireless mesh connections are convenient where Ethernet drops are not available