HPE Aruba AP-325 Dual 4x4:4 802.11ac AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW186A
Prekės kodas (MPN): JW186A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1743,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-325 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 20.3 cm x 20.3 cm x 5.7 cm |
| Weight: | 950 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas Ultra-fast 320 series 802.11ac Wave 2 APs offer the highest performance in high-density environments and can be managed by a mobility controller or deployed in controllerless Aruba instant mode. These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network. Starting with the 320 series, Aruba access points have an integrated BLE Beacon to remotely manage battery-powered Aruba Beacons. Funkcijos Software-configurable dual radio supports 5 GHz and 2.4 GHz Support for up to 255 associated client devices per radio, and up to 16 BSSIDs per radio Dynamic frequency selection (DFS) optimizes the use of available RF spectrum Advanced Cellular Coexistence (ACC) minimizes interference from cellular networks Maximum ratio combining (MRC) for improved receiver performance Cyclic delay/shift diversity (CDD/CSD) for improved downlink RF performance Space-time block coding (STBC) for increased range and improved reception Low-density parity check (LDPC) for high-efficiency error correction and increased throughput Transmit beamforming (TxBF) for increased signal reliability and range DC power interface, accepts 2.1/5.5-mm center-positive circular plug with 9.5-mm length USB 2.0 host interface Bluetooth Low Energy (BLE) radio Visual indicators (tri-color LEDs): for system and radio status Reset button: factory reset Serial console interface Kensington security slot |
| Product description: | HPE Aruba AP-325 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 20.3 cm x 20.3 cm x 5.7 cm |
| Weight: | 950 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
Ultra-fast 320 series 802.11ac Wave 2 APs offer the highest performance in high-density environments and can be managed by a mobility controller or deployed in controllerless Aruba instant mode.
These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network.
Starting with the 320 series, Aruba access points have an integrated BLE Beacon to remotely manage battery-powered Aruba Beacons.
Funkcijos
Software-configurable dual radio supports 5 GHz and 2.4 GHz
Support for up to 255 associated client devices per radio, and up to 16 BSSIDs per radio
Dynamic frequency selection (DFS) optimizes the use of available RF spectrum
Advanced Cellular Coexistence (ACC) minimizes interference from cellular networks
Maximum ratio combining (MRC) for improved receiver performance
Cyclic delay/shift diversity (CDD/CSD) for improved downlink RF performance
Space-time block coding (STBC) for increased range and improved reception
Low-density parity check (LDPC) for high-efficiency error correction and increased throughput
Transmit beamforming (TxBF) for increased signal reliability and range
DC power interface, accepts 2.1/5.5-mm center-positive circular plug with 9.5-mm length
USB 2.0 host interface
Bluetooth Low Energy (BLE) radio
Visual indicators (tri-color LEDs): for system and radio status
Reset button: factory reset
Serial console interface
Kensington security slot