HPE Aruba AP-318 (RW) Indr Hardened 11ac
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JZ152A
Prekės kodas (MPN): JZ152A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1855,75 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-318 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1.733 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 22.2 cm x 7.5 cm |
| Weight: | 1.225 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The hardened Aruba 318 series access point delivers Gigabit Wi-Fi performance to 802.11ac mobile devices in harsh, weather-protected environments, such as warehouses, industrial freezers or enclosures in extreme environments, such as stadiums. It delivers 4x4:4SS MU-MIMO capability, Aruba's advanced ClientMatch and an integrated Bluetooth beacon to enable Aruba location services. Funkcijos Dual radio 802.11ac access point with Multi-User MIMO Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio Advanced cellular coexistence (ACC) Industrial design for harsh, weather-protected environments Quality of Service for unified communication apps Excellent RF management Spectrum analysis |
| Product description: | HPE Aruba AP-318 (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1.733 |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 22.2 cm x 7.5 cm |
| Weight: | 1.225 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The hardened Aruba 318 series access point delivers Gigabit Wi-Fi performance to 802.11ac mobile devices in harsh, weather-protected environments, such as warehouses, industrial freezers or enclosures in extreme environments, such as stadiums. It delivers 4x4:4SS MU-MIMO capability, Aruba's advanced ClientMatch and an integrated Bluetooth beacon to enable Aruba location services.
Funkcijos
Dual radio 802.11ac access point with Multi-User MIMO
Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio
Advanced cellular coexistence (ACC)
Industrial design for harsh, weather-protected environments
Quality of Service for unified communication apps
Excellent RF management
Spectrum analysis