HPE Aruba AP-314 Dual 2x2/4x4 802.11ac A
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW795A
Prekės kodas (MPN): JW795A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1299,82 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-314 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 18.2 cm x 18 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 650 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba 310 series access points deliver high performance and superb user experience for mobile devices, Internet of Things (IoT) devices, and applications in dense office environments. Featuring the MU-MIMO capability, advanced Aruba ClientMatch radio management, and Aruba Beacon technologies, the 310 series enables an all-wireless digital work environment in a cost-effective manner. Funkcijos Dual radio 802.11ac access point with multi-user MIMO Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio Advanced Cellular Coexistence Quality of service for unified communication apps RF management |
| Product description: | HPE Aruba AP-314 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1733 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 18.2 cm x 18 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 650 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba 310 series access points deliver high performance and superb user experience for mobile devices, Internet of Things (IoT) devices, and applications in dense office environments. Featuring the MU-MIMO capability, advanced Aruba ClientMatch radio management, and Aruba Beacon technologies, the 310 series enables an all-wireless digital work environment in a cost-effective manner.
Funkcijos
Dual radio 802.11ac access point with multi-user MIMO
Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio
Advanced Cellular Coexistence
Quality of service for unified communication apps
RF management