HPE Aruba AP-305 Dual 2x2/3x3 802.11ac A
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JX936A
Prekės kodas (MPN): JX936A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 877,10 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-305 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high-performance and superb user experience for medium density environments. These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network. The 300 Series also has an integrated Bluetooth Aruba Beacon that simplifies the remote management of a network of large-scale battery-powered Aruba beacons while also providing advanced location and indoor way finding, and proximity-based push notification capabilities. Funkcijos Dual Radio 802.11ac access point with Multi-User MIMO Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio Advanced Cellular Coexistence (ACC) Quality of service for app visibility and control Advanced security |
| Product description: | HPE Aruba AP-305 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high-performance and superb user experience for medium density environments. These Wave 2 access points deliver multi-user MIMO (MU-MIMO) aware ClientMatch to boost network efficiency and support the growing device density demands on your network. The 300 Series also has an integrated Bluetooth Aruba Beacon that simplifies the remote management of a network of large-scale battery-powered Aruba beacons while also providing advanced location and indoor way finding, and proximity-based push notification capabilities.
Funkcijos
Dual Radio 802.11ac access point with Multi-User MIMO
Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio
Advanced Cellular Coexistence (ACC)
Quality of service for app visibility and control
Advanced security