HPE Aruba AP-304 TAA 2x2/3x3 11ac AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JX937A
Prekės kodas (MPN): JX937A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1018,72 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-304 FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high-performance and superb user experience for medium density environments. Featuring 3x3:3SS MU-MIMO capability, Aruba advanced ClientMatch radio management, and integrated Aruba Beacons, the 300 Series enables an all wireless digital work environment in a cost-effective manner. With a maximum concurrent data rate of 1,300 Mbps in the 5 GHz band and 400 Mbps in the 2.4 GHz band (for an aggregate peak data rate of 1.7 Gbps), the entry-level 300 Series brings an always-on wireless network experience with the performance required for enterprises. It is ideal for cost-sensitive high-density environments across verticals. It provides simultaneous data transmission to multiple devices (up to two), maximizing data throughput and improving network efficiency. Funkcijos Dual Radio 802.11ac Access Point with Multi-User MIMO Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio Advanced Cellular Coexistence (ACC) Quality of service for Unified Communication apps Intelligent Power Monitoring (IPM) |
| Product description: | HPE Aruba AP-304 FIPS/TAA - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 1300 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz) |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | 2 x ceiling mounting clip |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 16.5 cm x 16.5 cm x 3.8 cm |
| Weight: | 460 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The entry-level Aruba 300 Series Wave 2 access points deliver high-performance and superb user experience for medium density environments. Featuring 3x3:3SS MU-MIMO capability, Aruba advanced ClientMatch radio management, and integrated Aruba Beacons, the 300 Series enables an all wireless digital work environment in a cost-effective manner. With a maximum concurrent data rate of 1,300 Mbps in the 5 GHz band and 400 Mbps in the 2.4 GHz band (for an aggregate peak data rate of 1.7 Gbps), the entry-level 300 Series brings an always-on wireless network experience with the performance required for enterprises. It is ideal for cost-sensitive high-density environments across verticals. It provides simultaneous data transmission to multiple devices (up to two), maximizing data throughput and improving network efficiency.
Funkcijos
Dual Radio 802.11ac Access Point with Multi-User MIMO
Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio
Advanced Cellular Coexistence (ACC)
Quality of service for Unified Communication apps
Intelligent Power Monitoring (IPM)