HPE Aruba AP-303P RW Unified AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): R0G68A
Prekės kodas (MPN): R0G68A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 597,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-303P (RW) - Campus - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 867 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz): |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Suspended ceiling rail adapter, ceiling mounting clips |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 3.5 cm |
| Weight: | 260 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The affordable 303 series 802.11ac campus access points deliver high performance to medium-density enterprise environments such as schools, retail branches, warehouses, hotels and enterprise offices, where the environment is cost sensitive. The AP-303P includes a second Ethernet port with PoE out to daisy chain the wired network to connect and power any network device such as IP camera, IoT gateway, or even a second access point. This feature results in reducing the cost and simplifying the installation of multiple devices by sharing switch ports and cabling. With an integrated Bluetooth radio, the 303 APs can be used as an Aruba beacon for advanced location and indoor way finding, asset tracking, and proximity-based push notification services. Funkcijos Get a big performance advantage Protect service quality over the air Integrated Bluetooth beacon |
| Product description: | HPE Aruba AP-303P (RW) - Campus - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | In-ceiling - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Concurrent data rate (5 GHz): 867 Mbps Concurrent data rate (2.4 GHz): |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 256 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Suspended ceiling rail adapter, ceiling mounting clips |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 3.5 cm |
| Weight: | 260 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The affordable 303 series 802.11ac campus access points deliver high performance to medium-density enterprise environments such as schools, retail branches, warehouses, hotels and enterprise offices, where the environment is cost sensitive. The AP-303P includes a second Ethernet port with PoE out to daisy chain the wired network to connect and power any network device such as IP camera, IoT gateway, or even a second access point. This feature results in reducing the cost and simplifying the installation of multiple devices by sharing switch ports and cabling. With an integrated Bluetooth radio, the 303 APs can be used as an Aruba beacon for advanced location and indoor way finding, asset tracking, and proximity-based push notification services.
Funkcijos
Get a big performance advantage
Protect service quality over the air
Integrated Bluetooth beacon