HPE Aruba AP-203RP (RW) PoE Unified RAP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JY720A
Prekės kodas (MPN): JY720A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 459,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-203RP (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Localisation: | Rwanda |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Wall mounting kit, cover |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 5 cm x 9.5 cm |
| Weight: | 340 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas This compact, cost-effective remote access point is software configurable to operate in either 1x1 dual radio mode, or 2x2 single radio mode. Managed by the Aruba Mobility Controller, the 203R supports centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services. It extends corporate resources to remote locations by establishing site-to-site VPN tunnels to the data center. It offers a variety of enterprise-class features which gives remote workers the same high-quality Wi-Fi experience they get at corporate headquarters. Funkcijos Get a big performance advantage Protect service quality over the air You have the freedom to choose |
| Product description: | HPE Aruba AP-203RP (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Localisation: | Rwanda |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Included accessories: | Wall mounting kit, cover |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 5 cm x 9.5 cm |
| Weight: | 340 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
This compact, cost-effective remote access point is software configurable to operate in either 1x1 dual radio mode, or 2x2 single radio mode.
Managed by the Aruba Mobility Controller, the 203R supports centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services. It extends corporate resources to remote locations by establishing site-to-site VPN tunnels to the data center.
It offers a variety of enterprise-class features which gives remote workers the same high-quality Wi-Fi experience they get at corporate headquarters.
Funkcijos
Get a big performance advantage
Protect service quality over the air
You have the freedom to choose