HPE Aruba AP-203R (RW) Unified Remote AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JY712A
Prekės kodas (MPN): JY712A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 392,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba AP-203R (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 5 cm x 9.5 cm |
| Weight: | 320 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas This compact remote AP is software configurable. The AP offers a variety of enterprise-class features, including role-based network access, policy-based forwarding, and Adaptive Radio Management (ARM), which gives remote workers the same high-quality Wi-Fi experience they get at corporate headquarters. When additional capacity is desired, this low-cost AP can be quickly added to an existing Aruba WLAN to improve network performance. The AP supports centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services. It extends corporate resources to remote locations by establishing site-to-site VPN tunnels to the data center. With an integrated Aruba Beacon, the AP simplifies the remote management of a large-scale network of battery-powered BLE Aruba Beacons and provides advanced location and indoor wayfinding, and proximity-based push notification capabilities. Funkcijos 802.11ac flexible radio architecture Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio Advanced Cellular Coexistence (ACC) RF management Security Intelligent app visibility and control |
| Product description: | HPE Aruba AP-203R (RW) - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Capacity: | Wireless clients per Wi-Fi radio: 255 BSSIDs per radio: 16 |
| Os required: | ArubaOS, InstantOS |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 5 cm x 9.5 cm |
| Weight: | 320 g |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
This compact remote AP is software configurable. The AP offers a variety of enterprise-class features, including role-based network access, policy-based forwarding, and Adaptive Radio Management (ARM), which gives remote workers the same high-quality Wi-Fi experience they get at corporate headquarters. When additional capacity is desired, this low-cost AP can be quickly added to an existing Aruba WLAN to improve network performance. The AP supports centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services. It extends corporate resources to remote locations by establishing site-to-site VPN tunnels to the data center. With an integrated Aruba Beacon, the AP simplifies the remote management of a large-scale network of battery-powered BLE Aruba Beacons and provides advanced location and indoor wayfinding, and proximity-based push notification capabilities.
Funkcijos
802.11ac flexible radio architecture
Built-in Bluetooth Low-Energy (BLE) radio
Advanced Cellular Coexistence (ACC)
RF management
Security
Intelligent app visibility and control