HPE Aruba 8360-48Y6C v2 48p 25G SFP/+/28
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL705C
Prekės kodas (MPN): JL705C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 81656,32 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba CX 8360-48Y6C v2 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Back to front airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 44 x 1/10/25 Gigabit SFP / SFP+ / SFP28 + 4 x 10 Gigabit / 25 Gigabit SFP+ / SFP28 + 4 x 40/100 Gigabit QS |
| Performance: | Switching capacity: 4.8 Tbps Switching capacity: 2.678 Mpps |
| Capacity: | MAC addresses: 212992 IPv4 host table capacity: 145780 |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, MSDP, static IPv |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, SNMP 3, TFTP, SSH, SSH 6, SFTP, ICMP |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, load balancing, VLAN support, IGMP snooping, Syslo |
| Compliant standards: | IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.3ae, IEEE 8 |
| Power: | AC 100-240 V (47 - 63 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 55.88 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.73 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba CX 8360 v2 Switch Series offers a flexible and innovative approach to addressing the application, security, and scalability demands of the mobile, cloud, and IoT era. These switches serve the needs of the next generation core and aggregation layer of campuses, as well as virtual and cloud data center environments. The first switch in this series is the Aruba CX 8360-48Y6C v2 switch. Funkcijos Modular cloud-native architecture Aruba network analytics engine High availability and resiliency Software-defined automation |
| Product description: | HPE Aruba CX 8360-48Y6C v2 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Back to front airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 44 x 1/10/25 Gigabit SFP / SFP+ / SFP28 + 4 x 10 Gigabit / 25 Gigabit SFP+ / SFP28 + 4 x 40/100 Gigabit QS |
| Performance: | Switching capacity: 4.8 Tbps Switching capacity: 2.678 Mpps |
| Capacity: | MAC addresses: 212992 IPv4 host table capacity: 145780 |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, BGP, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, PIM-SM, PIM-DM, IGMPv3, GRE, OSPFv3, MSDP, static IPv |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON, SNMP 3, TFTP, SSH, SSH 6, SFTP, ICMP |
| Features: | Flow control, DHCP support, BOOTP support, ARP support, load balancing, VLAN support, IGMP snooping, Syslo |
| Compliant standards: | IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.3ae, IEEE 8 |
| Power: | AC 100-240 V (47 - 63 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 55.88 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.73 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba CX 8360 v2 Switch Series offers a flexible and innovative approach to addressing the application, security, and scalability demands of the mobile, cloud, and IoT era. These switches serve the needs of the next generation core and aggregation layer of campuses, as well as virtual and cloud data center environments. The first switch in this series is the Aruba CX 8360-48Y6C v2 switch.
Funkcijos
Modular cloud-native architecture
Aruba network analytics engine
High availability and resiliency
Software-defined automation