HPE Aruba 8360-16Y2C v2 Switch Bundle
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL702C
Prekės kodas (MPN): JL702C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 34608,25 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba CX 8360-16Y2C V2 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 1/10/25 Gigabit Ethernet SFP / SFP+ / SFP28 + 2 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| Performance: | Routing/switching capacity: 4.8 Tbps Switch fabric speed: 4.8 Tbps |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, GRE, OSPFv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, policy-based routing (PBR |
| Features: | IPv6 support, ToR, aggregation mode |
| Power: | AC |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 55.9 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.73 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba CX 8360 v2 switch series offers a flexible and innovative approach to addressing the application, security, and scalability demands of the mobile, cloud, and IoT era. These switches serve the needs of the next generation core and aggregation layer of campuses, as well as virtual and cloud data center environments. Funkcijos MACsec secured connectivity over untrusted domains Intelligent monitoring and visibility with Aruba Network Analytics Engine High availability with industry leading VSX redundancy |
| Product description: | HPE Aruba CX 8360-16Y2C V2 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L3 - Managed |
| Enclosure type: | Front to back airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 25 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 1/10/25 Gigabit Ethernet SFP / SFP+ / SFP28 + 2 x 40/100 Gigabit QSFP+ / QSFP28 |
| Performance: | Routing/switching capacity: 4.8 Tbps Switch fabric speed: 4.8 Tbps |
| Routing protocol: | OSPF, BGP-4, RIP-2, GRE, OSPFv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, ECMP, policy-based routing (PBR |
| Features: | IPv6 support, ToR, aggregation mode |
| Power: | AC |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 55.9 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 10.73 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba CX 8360 v2 switch series offers a flexible and innovative approach to addressing the application, security, and scalability demands of the mobile, cloud, and IoT era. These switches serve the needs of the next generation core and aggregation layer of campuses, as well as virtual and cloud data center environments.
Funkcijos
MACsec secured connectivity over untrusted domains
Intelligent monitoring and visibility with Aruba Network Analytics Engine
High availability with industry leading VSX redundancy