HPE Aruba 8320 48 10/6 40 X472 5 2 Bdl
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL479A#ABB
Prekės kodas (MPN): JL479A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 37416,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 8320 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable - TAA Compliant - with 2 x Aruba X371 400W A |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - with 2 x Aruba X371 400W AC Power Supply, 5 x Aruba X721 Front-to-Back |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10 Gigabit SFP+ + 6 x 40 Gigabit QSFP+ |
| Performance: | Switching capacity: 2.5 Tbps Forwarding performance: 1.905 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs) per port for 802.1q: 4096 |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | OSPF, IGMPv2, IGMP, VRRP, IGMPv3, GRE, static IPv6 routing, ECMP |
| Remote management protocol: | SNMP, RMON, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SFTP |
| Features: | VPN support, IPv6 support, sFlow, STP support, RSTP support, MSTP support, ACL support, QoS, UDLD, Rapid P |
| Compliant standards: | IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 80 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 50.55 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas The 8320 provides advanced line rate 10GbE/40GbE in a compact 1U form factor. The 8320 is based on the ArubaOS-CX, a modern software system for the enterprise core that automates and simplifies many critical and complex network tasks, delivers enhanced fault tolerance and facilitates zero-service disruption during planned or unplanned control-plane events. The Network Analytics Engine framework is made up of a time series database and associated REST APIs. Funkcijos High performance High availability with redundant power and fans ArubaOS-CX enables automation and programmability using built-in REST APIs and Python scripts Intelligent monitoring and visibility with Aruba Network Analytics Engine Advanced Layer 2/3 feature set includes BGP, OSPF, VRF, and IPv6 Multi-chassis link aggregation |
| Product description: | HPE Aruba 8320 - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable - TAA Compliant - with 2 x Aruba X371 400W A |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - with 2 x Aruba X371 400W AC Power Supply, 5 x Aruba X721 Front-to-Back |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10 Gigabit SFP+ + 6 x 40 Gigabit QSFP+ |
| Performance: | Switching capacity: 2.5 Tbps Forwarding performance: 1.905 Mpps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs) per port for 802.1q: 4096 |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | OSPF, IGMPv2, IGMP, VRRP, IGMPv3, GRE, static IPv6 routing, ECMP |
| Remote management protocol: | SNMP, RMON, SNMP 3, SNMP 2c, TFTP, SFTP |
| Features: | VPN support, IPv6 support, sFlow, STP support, RSTP support, MSTP support, ACL support, QoS, UDLD, Rapid P |
| Compliant standards: | IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 80 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 50.55 cm x 4.32 cm |
| Weight: | 9.4 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
The 8320 provides advanced line rate 10GbE/40GbE in a compact 1U form factor. The 8320 is based on the ArubaOS-CX, a modern software system for the enterprise core that automates and simplifies many critical and complex network tasks, delivers enhanced fault tolerance and facilitates zero-service disruption during planned or unplanned control-plane events. The Network Analytics Engine framework is made up of a time series database and associated REST APIs.
Funkcijos
High performance
High availability with redundant power and fans
ArubaOS-CX enables automation and programmability using built-in REST APIs and Python scripts
Intelligent monitoring and visibility with Aruba Network Analytics Engine
Advanced Layer 2/3 feature set includes BGP, OSPF, VRF, and IPv6
Multi-chassis link aggregation