HPE Aruba 7240XMDC (RW) Controller
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW674A
Prekės kodas (MPN): JW674A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 51470,15 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7240XMDC (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External - 1U |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | DC -48 V |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The Aruba 7200 series Mobility Controller is the next-generation networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure amazing mobility experience over Wi-Fi. With a great central processor that employs up to eight cores with four threads each, it's like having a total of 32 virtual CPUs. As a result, the 7200 series supports up to 32,000 mobile devices and performs great firewall policy enforcement at 40 Gbps - plenty of capacity and speed for BYOD and 802.11ac devices. Advanced levels of visibility are provided by Aruba's AppRF technology. The 7200 series also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, the Aruba Policy Enforcement Firewall, Aruba Adaptive Radio Management, and Aruba RFProtect spectrum analysis and wireless intrusion protection. Funkcijos Hot-swappable redundant power supplies Hot-swappable fan tray with multiple fans |
| Product description: | HPE Aruba 7240XMDC (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External - 1U |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | DC -48 V |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The Aruba 7200 series Mobility Controller is the next-generation networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure amazing mobility experience over Wi-Fi. With a great central processor that employs up to eight cores with four threads each, it's like having a total of 32 virtual CPUs. As a result, the 7200 series supports up to 32,000 mobile devices and performs great firewall policy enforcement at 40 Gbps - plenty of capacity and speed for BYOD and 802.11ac devices. Advanced levels of visibility are provided by Aruba's AppRF technology. The 7200 series also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, the Aruba Policy Enforcement Firewall, Aruba Adaptive Radio Management, and Aruba RFProtect spectrum analysis and wireless intrusion protection.
Funkcijos
Hot-swappable redundant power supplies
Hot-swappable fan tray with multiple fans