HPE Aruba 7240XM (RW) FIPS Cntrlr Mem Up
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW837A
Prekės kodas (MPN): JW837A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4823,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7240XM (RW) FIPS Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The Aruba 7200 series Mobility Controller is the next-generation networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure excellent mobility experience over Wi-Fi. Advanced levels of visibility are provided by Aruba's unique AppRF technology, which runs on 7200 series Mobility Controllers. With AppRF, IT can see applications by user, including top web-based applications. The 7200 series also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, the Aruba Policy Enforcement Firewall, Aruba Adaptive Radio Management, and Aruba RFProtect spectrum analysis and wireless intrusion protection. Clustering and centralized management enable the deployment of large networks with hundreds of Mobility Controllers with minimal staff. A master Mobility Controller can manage local Mobility Controllers, while Aruba AirWave network management provides enterprise-wide clarity and control through real-time monitoring, historical reporting and troubleshooting. Funkcijos Hot-swappable redundant power supplies Hot-swappable fan tray with multiple fans |
| Product description: | HPE Aruba 7240XM (RW) FIPS Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The Aruba 7200 series Mobility Controller is the next-generation networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure excellent mobility experience over Wi-Fi. Advanced levels of visibility are provided by Aruba's unique AppRF technology, which runs on 7200 series Mobility Controllers. With AppRF, IT can see applications by user, including top web-based applications. The 7200 series also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, the Aruba Policy Enforcement Firewall, Aruba Adaptive Radio Management, and Aruba RFProtect spectrum analysis and wireless intrusion protection. Clustering and centralized management enable the deployment of large networks with hundreds of Mobility Controllers with minimal staff. A master Mobility Controller can manage local Mobility Controllers, while Aruba AirWave network management provides enterprise-wide clarity and control through real-time monitoring, historical reporting and troubleshooting.
Funkcijos
Hot-swappable redundant power supplies
Hot-swappable fan tray with multiple fans