HPE Aruba 7240XM (RW) Controller
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW783A
Prekės kodas (MPN): JW783A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 50834,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7240XM (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas Optimized for 802.11ac, the 7200 series features a central processor with eight CPU cores to support over 32,000 devices and stateful firewall policy enforcement at 40 Gbps. New levels of visibility offered by AppRFTM technology allow IT to see applications by user, prioritize them, and control access based on policies. It also manages authentication, encryption, VPNs, IPv4/IPv6 services, the Policy Enforcement FirewallTM, Adaptive Radio ManagementTM, and RFProtectTM spectrum analysis and wireless intrusion protection. Funkcijos Eliminate all the complexity Inspect every packet in transit Connect remote offices and workers |
| Product description: | HPE Aruba 7240XM (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Ram: | 16 GB |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Throughput: 40 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 2048 Concurrent devices: 32768 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
Optimized for 802.11ac, the 7200 series features a central processor with eight CPU cores to support over 32,000 devices and stateful firewall policy enforcement at 40 Gbps.
New levels of visibility offered by AppRFTM technology allow IT to see applications by user, prioritize them, and control access based on policies.
It also manages authentication, encryption, VPNs, IPv4/IPv6 services, the Policy Enforcement FirewallTM, Adaptive Radio ManagementTM, and RFProtectTM spectrum analysis and wireless intrusion protection.
Funkcijos
Eliminate all the complexity
Inspect every packet in transit
Connect remote offices and workers