HPE Aruba 7210 (RW) Controller
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW743A
Prekės kodas (MPN): JW743A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 21603,47 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7210 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 20 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 512 Concurrent devices: 16384 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas The Aruba mobility controller is the networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure the optimal mobility experience over Wi-Fi. As a result, the controller supports many mobile devices and performs stateful firewall policy enforcement - plenty of capacity and speed for BYOD and 802.11ac devices. Improved levels of visibility are provided by Aruba's unique AppRF technology, which runs on mobility controllers. With AppRF, it can see applications by user, including top web-based applications. The controller also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, spectrum analysis and wireless intrusion protection. Clustering and centralized management enable the deployment of large networks with mobility controllers with minimal staff. Funkcijos Hot-swappable redundant power supplies Hot-swappable fan tray with multiple fans Supports dual-media ports |
| Product description: | HPE Aruba 7210 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Firewall throughput: 20 Gbps |
| Capacity: | Maximum number of access points: 512 Concurrent devices: 16384 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44.5 cm x 44.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 7.45 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
The Aruba mobility controller is the networking platform, optimized for mobile application delivery to ensure the optimal mobility experience over Wi-Fi. As a result, the controller supports many mobile devices and performs stateful firewall policy enforcement - plenty of capacity and speed for BYOD and 802.11ac devices. Improved levels of visibility are provided by Aruba's unique AppRF technology, which runs on mobility controllers. With AppRF, it can see applications by user, including top web-based applications. The controller also manages authentication, encryption, VPN connections, IPv4 and IPv6 Layer 3 services, spectrum analysis and wireless intrusion protection. Clustering and centralized management enable the deployment of large networks with mobility controllers with minimal staff.
Funkcijos
Hot-swappable redundant power supplies
Hot-swappable fan tray with multiple fans
Supports dual-media ports