HPE Aruba 7030 (RW) 64 AP Branch Cntlr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW686A
Prekės kodas (MPN): JW686A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 8892,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7030 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 4.4 Gbps Firewall throughput: 8 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 64 |
| Dimensions (wxdxh): | 30.5 cm x 21.1 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 2.06 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations. Funkcijos Supports up to 4094 VLANs, 64 access points, and 4096 concurrent devices 8 Gbps firewall throughput ensures robust network security Operational in a wide temperature range from 0°C to 40°C Complies with a broad range of standards for global deployment Energy-efficient design with a power consumption of only 55 W |
| Product description: | HPE Aruba 7030 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | Rack-mountable - 1U |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 4.4 Gbps Firewall throughput: 8 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 64 |
| Dimensions (wxdxh): | 30.5 cm x 21.1 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 2.06 kg |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations.
Funkcijos
Supports up to 4094 VLANs, 64 access points, and 4096 concurrent devices
8 Gbps firewall throughput ensures robust network security
Operational in a wide temperature range from 0°C to 40°C
Complies with a broad range of standards for global deployment
Energy-efficient design with a power consumption of only 55 W