HPE Aruba 7005 (RW) FIPS/TAA Branch Cntl
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW635A
Prekės kodas (MPN): JW635A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2545,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7005 (RW) FIPS/TAA-compliant Controller - network management device - TAA Compliant |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 2.2 Gbps Firewall throughput: 2 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 16 |
| Os required: | ArubaOS |
| Power: | DC 12 V |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 20 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 920 g |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations. |
| Product description: | HPE Aruba 7005 (RW) FIPS/TAA-compliant Controller - network management device - TAA Compliant |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Localisation: | Rest of World |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 2.2 Gbps Firewall throughput: 2 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 16 |
| Os required: | ArubaOS |
| Power: | DC 12 V |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 20 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 920 g |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations.