HPE Aruba 7005 (RW) 16 AP Branch Cntlr
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JW633A
Prekės kodas (MPN): JW633A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2009,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 7005 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 2.2 Gbps Firewall throughput: 2 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 16 |
| Os required: | ArubaOS |
| Power: | DC 12 V |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 20 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 920 g |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations. Funkcijos Supports up to 4094 VLANs, 16 access points, and 1024 concurrent devices Multiple connectivity options including 1000Base-T, USB 2.0, and console ports Incorporates Adaptive Radio Management and AppRF technology for enhanced security High throughput rates with 2.2 Gbps AES and 2 Gbps firewall performance Fanless design for silent operation and increased reliability with an MTBF of 323,896 hours |
| Product description: | HPE Aruba 7005 (RW) Controller - network management device |
| Device type: | Network management device |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | AES throughput: 2.2 Gbps Firewall throughput: 2 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 4094 Maximum number of access points: 16 |
| Os required: | ArubaOS |
| Power: | DC 12 V |
| Dimensions (wxdxh): | 20 cm x 20 cm x 4.1 cm |
| Weight: | 920 g |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
Aprašymas
Aruba mobility controllers optimize cloud services and secure enterprise applications for hybrid WAN at branch offices, while reducing the cost and complexity of deploying and managing the network The mobility controllers combine wireless, wired and hybrid WAN services, support APs and Ethernet ports, and feature integrated WAN compression, health checks, zero-touch configuration, and policy-based routing. The controllers also unify policy management with third-party security services, making it simpler and more secure to create a digital workplace experience in head-end and branch locations.
Funkcijos
Supports up to 4094 VLANs, 16 access points, and 1024 concurrent devices
Multiple connectivity options including 1000Base-T, USB 2.0, and console ports
Incorporates Adaptive Radio Management and AppRF technology for enhanced security
High throughput rates with 2.2 Gbps AES and 2 Gbps firewall performance
Fanless design for silent operation and increased reliability with an MTBF of 323,896 hours