HPE Aruba 6300M 24G 4SFP56 Switch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL664A
Prekės kodas (MPN): JL664A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 8508,26 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 6300M - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front and side to back rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit / 25 Gigabit / 50 Gigabit SFP56 (uplink / stacking) |
| Performance: | Switching capacity: 448 Gbps Throughput: 334 Mpps |
| Capacity: | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 IPv4 host table capacity: 320 |
| Mac address table size: | 32000 entries |
| Jumbo frame support: | 9198 bytes |
| Routing protocol: | EGP, BGP-4, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, MSDP, static IPv6 routing, ECMP, MLD, Bidirectiona |
| Remote management protocol: | RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, TFTP, SSH, CLI, XRMON, SFTP |
| Features: | DHCP support, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, High |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ae, IEEE 8 |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 38.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.43 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba CX 6300 Switch Series is a modern, flexible, and intelligent family of AOS-CX stackable switches ideal for enterprise access and aggregation. With a cloud-centric design that combines a fully programmable OS with the Aruba Network Analytics Engine, the Aruba CX 6300 extends industry-leading monitoring and troubleshooting capabilities to the access layer. Support of Aruba NetEdit and the Aruba CX Mobile App verify that configurations are flawless and easy to deploy. Funkcijos Automation and analytics Performance and power Smarter segmentation |
| Product description: | HPE Aruba 6300M - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front and side to back rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit / 25 Gigabit / 50 Gigabit SFP56 (uplink / stacking) |
| Performance: | Switching capacity: 448 Gbps Throughput: 334 Mpps |
| Capacity: | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 IPv4 host table capacity: 320 |
| Mac address table size: | 32000 entries |
| Jumbo frame support: | 9198 bytes |
| Routing protocol: | EGP, BGP-4, IGMPv2, IGMP, VRRP, OSPFv2, IGMPv3, OSPFv3, MSDP, static IPv6 routing, ECMP, MLD, Bidirectiona |
| Remote management protocol: | RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, TFTP, SSH, CLI, XRMON, SFTP |
| Features: | DHCP support, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, High |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ae, IEEE 8 |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 38.5 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 5.43 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba CX 6300 Switch Series is a modern, flexible, and intelligent family of AOS-CX stackable switches ideal for enterprise access and aggregation. With a cloud-centric design that combines a fully programmable OS with the Aruba Network Analytics Engine, the Aruba CX 6300 extends industry-leading monitoring and troubleshooting capabilities to the access layer. Support of Aruba NetEdit and the Aruba CX Mobile App verify that configurations are flawless and easy to deploy.
Funkcijos
Automation and analytics
Performance and power
Smarter segmentation