HPE Aruba 6100 Switch 48G CL4 4SFP+
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL675A#ABB
Prekės kodas (MPN): JL675A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5587,08 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 6100 48G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch - switch - 52 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 52 ports - Managed |
| Enclosure type: | Side to side airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Throughput: 98.6 µs |
| Capacity: | Switched virtual interfaces (SVIs): 16 ARP entries: 1024 |
| Mac address table size: | 8192 entries |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMPv3 |
| Features: | Flow control, BOOTP support, ARP support, VLAN support, DiffServ support, IPv6 support, SNTP support, sFlo |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 80 |
| Power: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 30.48 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 5.02 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba CX 6100 Switch Series is a modern family of entry level access switches ideal for branch offices, mid-market enterprise, and SMB networks. Designed for reliable, simple, and secure access, the Aruba CX 6100 switches provide a convenient wired access solution for enterprise networks supporting IoT, mobile, and cloud applications. Prepare your network for tomorrow's unpredictable demands with a powerful Aruba ASIC architecture and programmable AOS-CX operating system used across the Aruba CX portfolio to deliver a more consistent, more efficient operator experience. With robust QoS, support for static routing, and IPv6, the Aruba CX 6100 also simplifies ownership with no switch software licensing requirements. Funkcijos Entry level Aruba CX access layer switches Performance and power Simplified configuration and management |
| Product description: | HPE Aruba 6100 48G Class4 PoE 4SFP+ 370W Switch - switch - 52 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 52 ports - Managed |
| Enclosure type: | Side to side airflow rack-mountable 1U |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Throughput: 98.6 µs |
| Capacity: | Switched virtual interfaces (SVIs): 16 ARP entries: 1024 |
| Mac address table size: | 8192 entries |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMPv3 |
| Features: | Flow control, BOOTP support, ARP support, VLAN support, DiffServ support, IPv6 support, SNTP support, sFlo |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 80 |
| Power: | AC 230V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.2 cm x 30.48 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 5.02 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba CX 6100 Switch Series is a modern family of entry level access switches ideal for branch offices, mid-market enterprise, and SMB networks. Designed for reliable, simple, and secure access, the Aruba CX 6100 switches provide a convenient wired access solution for enterprise networks supporting IoT, mobile, and cloud applications.
Prepare your network for tomorrow's unpredictable demands with a powerful Aruba ASIC architecture and programmable AOS-CX operating system used across the Aruba CX portfolio to deliver a more consistent, more efficient operator experience. With robust QoS, support for static routing, and IPv6, the Aruba CX 6100 also simplifies ownership with no switch software licensing requirements.
Funkcijos
Entry level Aruba CX access layer switches
Performance and power
Simplified configuration and management