HPE Aruba 2930F Switch 12G PoE+ Europe
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL693A#ABB
Prekės kodas (MPN): JL693A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2715,67 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 2930F 12G PoE+ 2G/2SFP+ - switch - 12 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 12 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) + 2 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 139 W |
| Performance: | Throughput: 41.7 Mpps Switching capacity: 68 Gbps |
| Capacity: | Jumbo frame size: 9220 IPv4 routing table entries: 2000 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, OSPFv2, static IP routing, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, sta |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, SNMP, Telnet, SNMP 3, SSH, SSH-2, CLI, XRMON |
| Features: | Flow control, full duplex capability, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snoopin |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 25.4 cm x 25.4 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 2.2 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba 2930F Switch Series is designed for customers creating smart digital workplaces that are optimized for mobile users with an integrated wired and wireless approach. These convenient Layer 3 network switches include built-in uplinks and PoE power, and are simple to deploy and manage with advanced security and network management tools like Aruba ClearPass Policy Manager, Aruba AirWave and cloud-based Aruba Central. Funkcijos Aruba Layer 3 switch series with VSF stacking, static, RIP and Access OSPF Routing, dynamic segmentation, ACLs, and robust QoS Supports cloud and on-premises management Convenient built-in 1GbE or 10GbE uplinks and up to 740 W PoE+ Software-defined ready with REST APIs and OpenFlow support Simple deployment with Zero Touch Provisioning |
| Product description: | HPE Aruba 2930F 12G PoE+ 2G/2SFP+ - switch - 12 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 12 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 12 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) + 2 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 139 W |
| Performance: | Throughput: 41.7 Mpps Switching capacity: 68 Gbps |
| Capacity: | Jumbo frame size: 9220 IPv4 routing table entries: 2000 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, OSPFv2, static IP routing, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, sta |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, SNMP, Telnet, SNMP 3, SSH, SSH-2, CLI, XRMON |
| Features: | Flow control, full duplex capability, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snoopin |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 25.4 cm x 25.4 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 2.2 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba 2930F Switch Series is designed for customers creating smart digital workplaces that are optimized for mobile users with an integrated wired and wireless approach. These convenient Layer 3 network switches include built-in uplinks and PoE power, and are simple to deploy and manage with advanced security and network management tools like Aruba ClearPass Policy Manager, Aruba AirWave and cloud-based Aruba Central.
Funkcijos
Aruba Layer 3 switch series with VSF stacking, static, RIP and Access OSPF Routing, dynamic segmentation, ACLs, and robust QoS
Supports cloud and on-premises management
Convenient built-in 1GbE or 10GbE uplinks and up to 740 W PoE+
Software-defined ready with REST APIs and OpenFlow support
Simple deployment with Zero Touch Provisioning