HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP Swch Europ
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JL262A#ABB
Prekės kodas (MPN): JL262A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 8155,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Throughput: 77.4 Mpps Switching capacity: 104 Gbps |
| Capacity: | Jumbo frame size: 9220 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, OSPFv2, static IP routing, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, sta |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, SNMP, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, SSH, SSH-2, CLI, XRMON |
| Features: | Flow control, full duplex capability, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snoopin |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 30.42 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 4.46 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Aruba 2930F switch series is designed for customers creating digital workplaces that are optimized for mobile users with an integrated wired and wireless approach. These basic Layer 3 access switches are easy to deploy and manage with advanced security and network management tools like Aruba ClearPass Policy Manager and Aruba AirWave. The 2930F supports 10GbE uplinks, PoE+, robust QoS, RIP routing, and IPv6 with no software licensing required. The Aruba 2930F switch series provides a convenient and cost-effective access switch solution that can be quickly set up. Funkcijos Switch auto-configuration automatically configures switch for different settings Per-port tunneled node HTTP redirect function Traffic prioritization allows real-time traffic classification Large buffers provide graceful congestion management PoE support Energy-efficient design Selectable queue configurations Authentication flexibility |
| Product description: | HPE Aruba 2930F 48G PoE+ 4SFP - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 370 W |
| Performance: | Throughput: 77.4 Mpps Switching capacity: 104 Gbps |
| Capacity: | Jumbo frame size: 9220 IPv4 routing table entries: 10000 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, IGMPv2, IGMP, OSPFv2, static IP routing, IGMPv3, OSPFv3, static IPv4 routing, sta |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 2, RMON 1, SNMP, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, SSH, SSH-2, CLI, XRMON |
| Features: | Flow control, full duplex capability, DHCP support, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snoopin |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 30.42 cm x 4.39 cm |
| Weight: | 4.46 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Aruba 2930F switch series is designed for customers creating digital workplaces that are optimized for mobile users with an integrated wired and wireless approach. These basic Layer 3 access switches are easy to deploy and manage with advanced security and network management tools like Aruba ClearPass Policy Manager and Aruba AirWave. The 2930F supports 10GbE uplinks, PoE+, robust QoS, RIP routing, and IPv6 with no software licensing required. The Aruba 2930F switch series provides a convenient and cost-effective access switch solution that can be quickly set up.
Funkcijos
Switch auto-configuration automatically configures switch for different settings
Per-port tunneled node
HTTP redirect function
Traffic prioritization allows real-time traffic classification
Large buffers provide graceful congestion management
PoE support
Energy-efficient design
Selectable queue configurations
Authentication flexibility