HPE Apollo 4200 Gen10 24LFF CTO Svr
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): P07244-B21
Prekės kodas (MPN): P07244-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 7585,64 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Apollo 4200 Gen10 - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | 1GbE |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 82.55 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 22.34 kg |
| Pricing type: | CTO |
Aprašymas Are you looking for a 2U ultra-dense and rack-scale system providing the right balance of capacity, performance, and security for your data storage intensive workloads? The HPE Apollo 4200 Gen10 server offers an architecture optimized for big data analytics, software-defined storage, backup and archive, and other data storage intensive workloads. Its unique, easily serviceable 2U design saves data center space. Funkcijos Higher bandwidth and more balanced system architecture design Perfect for electronic design automation |
| Product description: | HPE Apollo 4200 Gen10 - rack-mountable - no CPU - 0 GB - no HDD |
| Type: | Server - rack-mountable |
| Server scalability: | 2-way |
| Processor: | No CPU |
| Ram: | 0 GB (installed) / 1.5 TB (max) - DDR4 SDRAM - Advanced ECC |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) - PCIe 3.0 x4 (HPE Smart Array S100i SR Software RAID) |
| Server storage bays: | Hot-swap 3.5" |
| Hard drive: | No HDD |
| Optical storage: | No optical drive |
| Networking: | 1GbE |
| Software included: | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (wxdxh): | 44.8 cm x 82.55 cm x 8.75 cm |
| Weight: | 22.34 kg |
| Pricing type: | CTO |
Aprašymas
Are you looking for a 2U ultra-dense and rack-scale system providing the right balance of capacity, performance, and security for your data storage intensive workloads? The HPE Apollo 4200 Gen10 server offers an architecture optimized for big data analytics, software-defined storage, backup and archive, and other data storage intensive workloads. Its unique, easily serviceable 2U design saves data center space.
Funkcijos
Higher bandwidth and more balanced system architecture design
Perfect for electronic design automation