HPE ANW AP-735 RW Campus AP
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): S1G42A
Prekės kodas (MPN): S1G42A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1920,84 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba Networking AP-735 (RW) - Campus - radio access point - Wi-Fi 7 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Ceiling mountable - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.1 |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 2.9 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 688 M |
| Capacity: | Spatial streams: 2 Associated client devices per radio: 512 |
| Os required: | ArubaOS 10.7.0.0 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE Class 5 |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 24 cm x 5.6 cm |
| Weight: | 1.44 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The HPE Aruba Networking AP-735 (RW) is designed for robust connectivity and reliable performance in indoor environments. This wireless access point is equipped with an internal antenna and supports dual-band Wi-Fi across 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz frequencies, making it suitable for various network demands. With advanced features including 2x2 MIMO technology, Very High Throughput (VHT) support, and a maximum data rate of 9.3 Gbps on the 6 GHz band, it ensures fast and efficient data transfer for multiple devices simultaneously. Equipped with IoT compatibility, it supports Bluetooth Low Energy (LE) and Zigbee communications technologies, making it a versatile choice for smart environments. Along with a ruggedized design and built-in GNSS receiver for location services, the AP-735 is engineered to operate effectively in a range of temperatures while maintaining a humidity range of 5 - 95% RH. Its reliability is enhanced with an MTBF of 635,000 hours, making it a dependable option for various applications. Funkcijos Supports dual-band Wi-Fi across 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz Maximum data rate of 9.3 Gbps on the 6 GHz band Iot compatible with Bluetooth Low Energy and Zigbee support Ruggedized design suitable for various indoor environments Built-in GNSS receiver and barometric pressure sensor |
| Product description: | HPE Aruba Networking AP-735 (RW) - Campus - radio access point - Wi-Fi 7 |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Ceiling mountable - indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.1 |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (5 GHz): 2.9 Gbps Maximum data rate (2.4 GHz): 688 M |
| Capacity: | Spatial streams: 2 Associated client devices per radio: 512 |
| Os required: | ArubaOS 10.7.0.0 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE Class 5 |
| Pricing type: | BTO |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 24 cm x 5.6 cm |
| Weight: | 1.44 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The HPE Aruba Networking AP-735 (RW) is designed for robust connectivity and reliable performance in indoor environments. This wireless access point is equipped with an internal antenna and supports dual-band Wi-Fi across 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz frequencies, making it suitable for various network demands. With advanced features including 2x2 MIMO technology, Very High Throughput (VHT) support, and a maximum data rate of 9.3 Gbps on the 6 GHz band, it ensures fast and efficient data transfer for multiple devices simultaneously. Equipped with IoT compatibility, it supports Bluetooth Low Energy (LE) and Zigbee communications technologies, making it a versatile choice for smart environments. Along with a ruggedized design and built-in GNSS receiver for location services, the AP-735 is engineered to operate effectively in a range of temperatures while maintaining a humidity range of 5 - 95% RH. Its reliability is enhanced with an MTBF of 635,000 hours, making it a dependable option for various applications.
Funkcijos
Supports dual-band Wi-Fi across 2.4 GHz, 5 GHz, and 6 GHz
Maximum data rate of 9.3 Gbps on the 6 GHz band
Iot compatible with Bluetooth Low Energy and Zigbee support
Ruggedized design suitable for various indoor environments
Built-in GNSS receiver and barometric pressure sensor