HPE ANW 6200F 48G 4SFP Switch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): S0M83A
Prekės kodas (MPN): S0M83A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 6370,21 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Aruba Networking CX 6200F 48G 4SFP Switch - switch - Max. Stacking Distance 10 kms - 48 ports - Manage |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front and side to back rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x 100/1000 SFP |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Throughput: 130.9 Mpps |
| Capacity: | Packet buffer size: 8 MB IPv4 ACL entries (ingress): 5120 |
| Mac address table size: | 32768 entries |
| Jumbo frame support: | 9220 bytes |
| Routing protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, RIP-2, OSPFv2, OSPFv3, MLD, MLDv2 |
| Remote management protocol: | CLI, MIB, RMON |
| Features: | UTM, UDLD, VRRP support, DWRR, CoS, ToS, EQS, RPVST+, BPDU, Address Resolution Protocol, LLDP |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1ak, IEEE 802.1AX, IEEE |
| Power: | AC 100-120/200-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 28.45 cm x 4.37 cm |
| Weight: | 3.9 kg |
| System requirements: | AOS-CX |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
| Designed for: | CX 6200F 48G 4SFP Switch |
Aprašymas The HPE Aruba Networking CX 6200 Switch Series is a next-gen family of stackable access switches ideal for enterprise branch offices, campuses, and SMB networks. With a cloud-centric design that combines a fully programmable OS with the HPE Aruba Network Analytics Engine, the HPE Aruba Networking CX 6200 extends monitoring and troubleshooting capabilities to the access layer. Support of Aruba NetEdit and the Aruba CX Mobile App verify that configurations are flawless and easy to deploy. Make your network ready for tomorrow's unpredictable demands with a powerful Aruba Gen7 ASIC architecture to deliver fast, non-blocking performance. Aruba Virtual Stacking Framework (VSF) allows for stacking of up to 8 switches, providing scale and simplified management. Funkcijos Enterprise-class connectivity with support for ACLs, robust QoS, and common protocols such as static and Access OSPF routing Scalability with 8 member VSF stacking Intelligent monitoring and visibility via Aruba Network Analytics Engine Aruba Dynamic Segmentation enables enhanced security and simple access for users and IoT |
| Product description: | HPE Aruba Networking CX 6200F 48G 4SFP Switch - switch - Max. Stacking Distance 10 kms - 48 ports - Manage |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Front and side to back rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x 100/1000 SFP |
| Performance: | Switching capacity: 176 Gbps Throughput: 130.9 Mpps |
| Capacity: | Packet buffer size: 8 MB IPv4 ACL entries (ingress): 5120 |
| Mac address table size: | 32768 entries |
| Jumbo frame support: | 9220 bytes |
| Routing protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, RIP-2, OSPFv2, OSPFv3, MLD, MLDv2 |
| Remote management protocol: | CLI, MIB, RMON |
| Features: | UTM, UDLD, VRRP support, DWRR, CoS, ToS, EQS, RPVST+, BPDU, Address Resolution Protocol, LLDP |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1ak, IEEE 802.1AX, IEEE |
| Power: | AC 100-120/200-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44.25 cm x 28.45 cm x 4.37 cm |
| Weight: | 3.9 kg |
| System requirements: | AOS-CX |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
| Designed for: | CX 6200F 48G 4SFP Switch |
Aprašymas
The HPE Aruba Networking CX 6200 Switch Series is a next-gen family of stackable access switches ideal for enterprise branch offices, campuses, and SMB networks. With a cloud-centric design that combines a fully programmable OS with the HPE Aruba Network Analytics Engine, the HPE Aruba Networking CX 6200 extends monitoring and troubleshooting capabilities to the access layer. Support of Aruba NetEdit and the Aruba CX Mobile App verify that configurations are flawless and easy to deploy.
Make your network ready for tomorrow's unpredictable demands with a powerful Aruba Gen7 ASIC architecture to deliver fast, non-blocking performance. Aruba Virtual Stacking Framework (VSF) allows for stacking of up to 8 switches, providing scale and simplified management.
Funkcijos
Enterprise-class connectivity with support for ACLs, robust QoS, and common protocols such as static and Access OSPF routing
Scalability with 8 member VSF stacking
Intelligent monitoring and visibility via Aruba Network Analytics Engine
Aruba Dynamic Segmentation enables enhanced security and simple access for users and IoT