HPE 5510 24G PoE+ 4SFP+ HI Swch
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JH147A
Prekės kodas (MPN): JH147A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 8427,87 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE 5510 24G PoE+ 4SFP+ HI 1-slot Switch - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 740 W |
| Performance: | Routing/switching capacity: 288 Gbps Throughput: 214 Mpps |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, IS-IS, BGP, VRRP, PIM-SM, static IP routing, PIM-DM, OSPFv3, PIM-SSM, ECMP, RIPng, IS-ISv6, MPL |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, CLI |
| Features: | Layer 3 switching, DHCP support, ARP support, MPLS support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IPv6 support, ST |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ab ( |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power supply not installed |
| Dimensions (wxdxh): | 43.99 cm x 46 cm x 4.37 cm |
| Weight: | 12.5 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The HPE FlexNetwork 5510 HI Switch Series delivers outstanding resiliency, security, and multiservice support for medium and large enterprise networks. This switch includes enterprise-class QoS; dual, redundant power supplies with support for PoE+, 10GbE and 40GbE uplinks, 9 chassis IRF stacking, static & RIP routing, MACsec, OSPF, IPv6 and energy-efficient Ethernet. The 5510 HI offers advanced technologies including OAM, CFD, multi-level QoS, MPLS, and VPLS. Funkcijos Highly resilient, more secure and scalable access layer switches Powerful performance Robust quality of service Comprehensive security control and a single view of the network |
| Product description: | HPE 5510 24G PoE+ 4SFP+ HI 1-slot Switch - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 740 W |
| Performance: | Routing/switching capacity: 288 Gbps Throughput: 214 Mpps |
| Jumbo frame support: | Yes |
| Routing protocol: | OSPF, RIP, IS-IS, BGP, VRRP, PIM-SM, static IP routing, PIM-DM, OSPFv3, PIM-SSM, ECMP, RIPng, IS-ISv6, MPL |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, CLI |
| Features: | Layer 3 switching, DHCP support, ARP support, MPLS support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IPv6 support, ST |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.1x, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ab ( |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power supply not installed |
| Dimensions (wxdxh): | 43.99 cm x 46 cm x 4.37 cm |
| Weight: | 12.5 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The HPE FlexNetwork 5510 HI Switch Series delivers outstanding resiliency, security, and multiservice support for medium and large enterprise networks. This switch includes enterprise-class QoS; dual, redundant power supplies with support for PoE+, 10GbE and 40GbE uplinks, 9 chassis IRF stacking, static & RIP routing, MACsec, OSPF, IPv6 and energy-efficient Ethernet. The 5510 HI offers advanced technologies including OAM, CFD, multi-level QoS, MPLS, and VPLS.
Funkcijos
Highly resilient, more secure and scalable access layer switches
Powerful performance
Robust quality of service
Comprehensive security control and a single view of the network